Oyun - Gamer

Netflix Games’e gelecek yeni oyun resmen duyuruldu!

Dünyanın en ünlü video akış platformlarından olan Netflix, geçtiğimiz aylarda Netflix Games projesini duyurmuş ve özellikle bünyesindeki dizilerin oyun uyarlamalarıyla dikkat çekmişti. Netflix, bugün yayınladığı video ile birlikte platforma gelecek yeni oyununu da duyurmuş oldu: Asphalt Xtreme.

Netflix Games gelişmeye ve genişlemeye devam ediyor

Netflix Games projesi ilk olarak duyurulduğunda, platform içerisinde sadece Netlix’in dizi ve filmlerinin oyun uyarlamalarının olacağı düşünülüyordu. Ancak aradan geçen zamanda, platforma farklı türlerden oyunlar da eklenmeye başlandı. Netflix Games’in son oyunu da ünlü mobil yarış oyunu serisi Asphalt’ın off-road yarışlara yöneldiği oyunu Asphalt Xtreme oldu.

Dünyanın en ünlü mobil oyun geliştiricilerinden biri olan Gameloft imzası taşıyan Asphalt, serinin ilk oyunu olan Asphalt Urban GT‘den beri mobil platformlarında en ünlü yarış serilerinden biri oldu. Nokia’nın efsane konsolu N-Gage için geliştirilen Java versiyonundan beri tam 20 farklı yapımla oyuncuların karşısına çıkan seri, son olarak Asphalt Nitro 2 ile Android platformuna çıkış yapacak.

Asphalt serisinin Netflix Games için gelecek olan oyunu Asphalt Xtreme aslında yeni bir oyun değil. Xtreme, ilk olarak 2016 yılında Apple iOS, Android ve Microsoft Windows için piyasaya sürülmüştü. Asphalt serisini sokaklardan alıp toprak pistlere taşıyan oyun, 2021 yılının Ekim ayında gizemli bir biçimde dijital platformlardan silinmişti. Bugün itibarıyla Netflix’in yaptığı açıklamayla, oyunun neden kaldırıldığı da belli oldu.

Netflix, Asphalt Xtreme’in kendi platformuna özel olarak sunulması için anlaşmaya vardı. Buna göre Xtreme, tıpkı diğer Netflix Games oyunlarında olduğu gibi herhangi bir uygulama içi satın alma veya reklam barındırmadan oyuncularla buluşacak. Oyun bugünden itibaren sadece Netflix üyeleri tarafından oynanabilecek.

Peki sizler bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Asphalt Xtreme platformun bilinirliğine katkı yapabilir mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

Mesaj Gönder >
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba, bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺