Netflix oyun sektörünün tecrübeli ismini başa getirdi!

Hayatına DVD bazlı film kiralama hizmetiyle başlayan Netflix zamanla dijital dünyaya geçiş yaparak 190 ülkede geniş bir içerik kütüphanesi yarattı. Faaliyet gösterdiği ülkelerin dizi ve film endüstrisini domine eden yayın şirketi farklı sektörlere adım atmaktan da kaçınmıyor. Geçtiğimiz yıldan beri popülerliği bir hayli artan bulut tabanlı video oyun hizmeti Netflix’in hedefinde.

Mayıs ayında basına düşen raporlarda Netflix’in Xbox Game Pass benzeri abonelik tabanlı oyun akış hizmeti sunacağı ortaya çıkmıştı. Süreci hızlandırmak için kolları sıvayan şirket Electronic Arts (EA) ve Oculus gibi rakiplerinde görev yapan tecrübeli ismi bünyesine kattı.

Netflix, Oyun Geliştirme departmanını büyütüyor

Sanal gerçeklik alanında faaliyet gösteren Oculus ile dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Electronic Arts’ta yönetici olarak görev yapan Mike Verdu artık Netflix’e hizmet edecek. Facebook bünyesinde çalışan Verdu; Oculus Rift, Oculus Quest ve Oculus Go ürünleri için Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik destekli oyunlar geliştirilmesinden sorumlu ekibin başkan yardımcısıydı.

EA Mobile’ın eski başkanı olan Mike Verdu; Star Wars: Galaxy of Heroes, SimCity BuildIt, Plants vs. Zombies ve Sims Free Play oyunlarını geliştiren Electronic Arts stüdyolarını yönetmişti. Elde ettiği başarılarıyla tanınan 56 yaşındaki yönetici artık aynı eforu Netflix için sarf edecek. Şirketin Oyun Geliştirme departmanından sorumlu başkan yardımcısı olarak göreve başlayn Mike Verdu, Netflix Operasyon Direktörü Greg Peters’e bağlı çalışacak.

Oyunlar gelecek yıl kullanıma açılacak iddiası

Bloomberg’ün haberine göre, Mike Verdu şimdiden oyun geliştirme ekibini kurmak için harekete geçti. Eğer işler planlandığı gibi gider ve başarılı olurlarsa, gelecek yıl içerisinde Netflix’in bulut tabanlı oyunlarıyla karşılaşma fırsatı yakalayacağız. Kapalı kapılar ardından edindiği bilgileri aktaran Bloomberg, Netflix’in ayrı bir platform veya uygulama yapmayacağını söyledi. Oyunların mevcut dizi ve filmlere ek olarak geliştirileceği bilgisini paylaştı. Ayrıca oyunlara erişim için ekstra ücret talep edilmeyeceği bildirildi.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim