Genel Haberler

NetflixRick and Morty’nin 6. Sezonunu Sessizce Erteledi

2013 yılının sonunda yayınlanan ve ilk yayın tarihinden itibaren tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi kazanan Rick and Morty, Family Guy ve hatta Simpsons’ı bile geçerek dünyanın en çok izlenen yetişkin çizgi dizisi olmuştu. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda dizinin yapımcıları 6. Sezonun ilk fragmanını yayınlamıştı.

Normalde dünyanın diğer ülkelerinde HBO Max ve Hulu platformlarında yayınlanan dizi, ülkemizde 5 sezondur Netflix’te yayınlanıyordu. 5 Eylül’de 6. sezonunun Netflix’te yayınlanmasını bekleyen izleyiciler, garip bir şekilde dizinin yeni sezonunun yayınlanmadığını gördü.

Netflix sessiz sedasız yayın tarihini erteledi

Pek çok izleyici dizinin 5 Eylül tarihinde yayınlanmasını bekledi ancak ne 5 Eylül’de ne de daha sonra dizi yayınlanmadı. Hatta bir Netflix kullanıcısı geçtiğimiz günlerde Netflix Türkiye’nin Instagram hesabındaki bir gönderiye yorum yaparak dizinin 6. sezonunun ne zaman geleceğini sordu. Netflix Türkiye resmi hesabı ise bu soruya “Keşke portal açıp hemen getirebilsem ama Rick and Morty 6. sezon 1 Aralık’ta gelecek.” şeklinde cevap geldi.

Bu açıklamanın ardından kullanıcılar dizinin aylarca ertelenmesine anlam veremeyip isyan ettiler. Hatta bazı kullanıcılar sırf Rick and Morty izlemek için Netflix üyelikleri satın aldıklarını ve Netflix’in “onları kandırdığı” için paralarını geri istediklerini bile söylediler.

Netflix Türkiye’den açıklama geldi

Webtekno olarak Netflix Türkiye yetkililerine ulaşarak Rick and Morty’nin 6. sezonunun neden ertelendiğini sorduk. Netflix’in lisanslı içeriklerinden birisi olan Rick and Morty’nin ülkemizde ertelenmesi hakkında Netflix Global yetkililerinden bir açıklama gelmediğini ve açıklama geldiği anda sosyal medya hesaplarından ve internet sitelerinden bilgilendirme yapacaklarını açıkladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺