Nintendo Yakın Zamanda Yeni Switch Modeli Gelmeyeceğini Onayladı

Nintendo tarafından yaklaşık iki hafta önce Switch OLED modeli tanıtıldı. Orijinal Switch’e kıyasla yeni sürümdeki en önemli güncellemenin adında saklı olduğunu söyleyebiliriz. Yeni model, orijinal modeldeki 6,2 inç LCD ekrana kıyasla 7 inçlik bir OLED ekrana sahip. Öte yandan, bu güncelleme yükseltilmiş GPU mimarisine sahip bir Switch Pro ve benzeri söylentilerin yanlış olduğu ortaya koydu. Şirket son olarak, şu anda başka bir yeni Switch modeli piyasaya sürme planları olmadığını onayladı.

Bununla birlikte, OLED modeli orijinal Switch’in 299,99 dolar olan fiyatına kıyasla 349,99 dolardan geldiği için fiyat etiketinde ciddi bir artış var. İstenen fiyattaki bu 50 dolarlık artış, analistlerin Nintendo’nun yeni modelle kar marjlarını önemli ölçüde artıracağını tahmin etmelerine neden oldu. Bunun sebebi ise yeni OLED ekran gibi yükseltmelerin diğer şeylerin yanı sıra, Nintendo’ya birim başına yalnızca 10 dolar ek maliyet getirecek olması.

Nintendo bunun yanlış olduğunu belirterek bu iddiaya karşı çıktı. Şirket Bloomberg’in haberine yanıt olarak, Nintendo Switch’in (OLED Modeli) kar marjının Nintendo Switch’e kıyasla artacağının iddia edildiği ancak yatırımcıları ve müşterileri arasında doğru bir anlayış sağlamak için iddianın yanlış olduğunu belirtmek istediklerini açıkladı. Diğer taraftan Nintendo, yeni OLED modelinden beklediği marjları netleştirmedi.

Yeni Switch, bu yıl Ekim ayında piyasaya çıkacak. Böylece şirketin 2022’de kazanç raporunu yayınlamasından sonra bu rakamlar daha netleşecek.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim