NVIDIA DLSS ve AMD FidelityFX Super Resolution Teknolojisi Oyunlarda Karşılaştırıldı

Marvel’s Avengers ve Necromunda: Hired Gun zaten NVIDIA’nın DLSS teknolojisiyle desteklenen oyunlardı. Öte taraftan bu oyunlar, henüz birkaç gün önce AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) teknolojisine kavuşmuştu. Böylelikle iki teknoloji arasındaki kalite farkını gözlemleme fırsatı da doğmuş oldu.

Her iki teknoloji de Back4BuckPC Gamer tarafından karşılaştırılırken 4K çözünürlük ve en kaliteli ön ayarlar kullanıldı. Kıyaslamayı yapan Back4BuckPC’in genel izlenimleri, FSR’nin 4K çözünürlükte ve en yüksek kalite ayarlarında DLSS’ye göre gayet başarılı bir alternatif olduğu yönünde. Bu noktada siz de videonun tamamını izleyerek detaylara göz atabilirsiniz.

Öte taraftan Twitter kullanıcısı @KanaSaber, her iki teknolojiyi 1080p ve 1440p çözünürlükte karşılaştırdı. Ekran görüntülerine bakılırsa FSR’nin bu çözünürlüklerde DLSS’nin gerisinde kaldığı görülüyor. Ancak burada FSR Ultra Kalite değil, FSR kalite modunun kullanıldığını özellikle belirtmekte fayda var.FSR burada sadece 1440p görüntüyü yükseltiyor ve doğal 4K kalitesine kıyasla oldukça başarılı işler çıkardığını söylemek mümkün. Ancak DLSS, ince saç tellerine kadar daha ayrıntılı bir kalite sunuyor.

Son olarak hatırlatmakta fayda var. AMD FidelityFX Super Resolution teknolojisi henüz çok yeni ve zamanla gelişmeye devam edecek. NVIDIA DLSS teknolojisi ise uzun zamandır oyunlarda kullanılıyor.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim