PES efsanesi sona erdi, ücretsiz eFootball dönemi başlıyor!

Konami, PES 2022 ile piyasada adından söz ettirecek. Futbol oyunları denince akla gelen serilerden olan yapım, yeni ismi le kullanıcılarını karşılayacak. Ancak geliştirici firmanın asıl bombası bu değil.

Konami, uzun zamandır konuşulan yeniliği sonunda gerçekleştirdi. “eFootball” olarak adı değişen PES 2022 tamamen ücretsiz olacak. Stüdyo böylelikle en büyük rakibi FIFA‘nın önüne geçmeyi hedefliyor.

Beklenen oldu! PES artık ücretsiz

EA ile amansız bir rekabete giren Konami, son yıllarda geride kalmıştı. Özellikle 2014′te yeni nesil oyun dünyasına adapte olamayan PES serisi, artık farklı bir anlayışa sahip olacak. İsmini eFootball olarak değiştiren seri, ücretsiz olacak ve fiziksel kopya satışı yapmayacak.

Unreal Engine 4 ile geliştirilen eFootball, teknik açıdan da sınırları zorlayacak. Oyundan fragman yayınlayan Konami, çapraz platform desteği ile oyuncuları karşılayacak. Bu desteği detaylandıran firma, aynı anda konsol, PC ve mobil oyuncularına beraber oynama imkanı veriyor.

Çevrimiçi oyun odaklı bir yapısı ile bizleri karşılayan eFootball, en büyük rakibi FIFA 22‘ye de kafa tutmayı amaçlıyor. Konami, özellikle rakibinin Ultimate Team gelirlerinin farkında. Pastadan pay almak isteyen şirket, oyunu tamamen ücretsiz yaparak, kartları yeniden dağıttı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim