Oyun - Gamer

PlayStation 1’in efsane oyunu 20 yıl sonra diriltildi!

Sony PlayStation markasının geçmişteki en ünlü serilerinden biri olan ve FPS türünün en nadide eserlerinden biri olan TimeSplitters, hayranların elinde yeniden hayat buldu. Geçtiğimiz aylarda bir devam oyunu geliştirildiği belirtilen oyun, serinin gedikli hayranları tarafından Unreal Engine 4 kullanılarak yeniden dizayn edildi.

TimeSplitters, UE4 ile döndü

İlk olarak 2000 yılında Free Radical Design tarafından geliştirilen ve Eidos tarafından dağıtılan TimeSplitters, daha sonraki yıllarda Electronic Arts’ın dağıtımında piyasaya sürülmüştü.

Uzun süre beklenen ve 2007 yılında duyurulan Time Splitters 4, yapımcının bir süre sonra bütçe sorunları yaşamasıyla iptal edilmişti. Zaman yolculuğu yaparak farklı farklı dönemlerde farklı silah ve mekaniklerle oyunculara eğlenceli saatler yaşatan TimeSplitters serisi yeniden adından söz ettirmeye başladı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında serinin yeni oyununun geliştirilme aşamasında olduğunu belirten Free Radical Design için işler pek yolunda gitmiyor. Oyunun yapımcısı, geçtiğimiz günlerde yapım ekibinde dağılmalar olduğunu ve yeni yapımcıları işe alacaklarını belirtmişti.

Buna karşın serinin gedikli hayranları, ilk üç oyunu Unreal Engine 4 ile tekrardan yapıyorlar. TimeSplitters Rewind adı verilen bu projeyle, ilk üç oyundaki mekanlar, modeller, silahlar, animasyonlar… Anlayacağınız hemen hemen her şey elden geçirilerek yeniden dizayn ediliyor. Yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalışılan bu projenin henüz ne zaman yayınlanacağı belli değil.

Videodan da göreceğiniz üzere orijinal üçleme ile yenilenmiş versiyon arasında adeta günle gece gibi bir fark var. Oyunun yenilenmiş hali piyasaya sürüldüğünde, hem çevrim içi hem de çevrim dışı modlar herhangi bir sınırlama olmaksızın oyunculara sunulacak.

Peki sizler TimeSplitters’ın yenilenmiş haliyle ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺