Oyun - Gamer

PlayStation sahipleri müjde: Sony problemi çözdü!

Dokuzuncu nesil konsol savaşları PlayStation 5 ve Xbox Series X/S‘in tanıtılmasıyla başladı. Microsoft ve Sony Bir yandan bu ürünler için yeni projeler üzerinde çalışırken, bir yandan da eski müşterilini memnun etmeye devam ediyor. Bunun en net örneklerinden biri geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.

2013 yılında hayatımıza giren ve günümüze kadar hala güncelliğini korumayı başaran PS4, önemli bir güncelleme aldı. Gelen yeni güncellemeyle beraber Sony, uzun zamandır kullanıcıları rahatsız eden bir sorunu sessiz sedasız gidermeyi başardı.

Sony, PlayStation 4’ün ölü pil sorununu düzeltti!

Sony, geçtiğimiz günler PlayStation 4 için özel bir güncelleme yayınladı. Bilgilere göre, v9.0, koduyla yayınlanan güncelleme konsoldaki CMOS piliyle ilgili bir sorunu ortadan kaldırdı. Özünde korsan oyuna karşı bir güvenlik önlemi olan pil, orijinalliği kontrol eden sisteme güç veriyor. Bu nedenle pil arıza yaptığında ya da bittiğinde hem fiziksel hem de dijital oyunlar artık çalışmaz hale geliyor.

Gelen bilgiler, Sony‘nin resmi yama notlarında bahsedilmemesine rağmen, v9.0 güncellemesi ile sorunun düzeltildiğini gösteriyor. Aslında söz konusu pil şirketin en önemli güvenlik önlemi değil. Konsolunuzdaki internet bağlantısı başlı başlına bir güvenlik kontrol noktası. Ancak son dönemlerde bazı kullanıcılar internet bağlantısı olmadığında oyunlara erişememekten şikayetçiydi.

Şikayetlerin artmasının ardından sorunun CMOS pilinde olduğu kesinleşmişti. Neyse ki olay daha fazla büyümeden şirket sorunu çözmeyi başardı. Ancak hataya en başında neyin neden olduğu bir türlü açıklanmadı. Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sony’nin 8 yıllık konsoluna hala destek vermesi sizce bir başarı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim