Oyun - Gamer

Popüler korku filminin oyun uyarlaması geliyor!

John Krasinski yönetmenliğinde çekilen Sessiz Bir Yer (A Quiet Place) filmi 2018 yılında vizyona girdi. A Quiet Place II ise bu yıl Mayıs ayında izleyicilerle buluştu. Modern bir korku – gerilim hikayesi olan filmin konusu ise kör fakat sese karşı oldukça hassas olan canavarların ele geçirdiği bir kıyamet sonrası dünya ve bu canavarlara rağmen hayatta kalmaya çalışan insanları anlatıyor.

Filme göre, canavarlar insanlığın çoğunluğunu yok ettiler. Hayatta kalan azınlık ise tamamen sessizlik içinde ve beden dili kullanarak yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Şimdi ise korku filmi hayranlarının severek izlediği bu filmi serisi, bir video oyununa konu oluyor.

A Quiet Place oyunu ne zaman çıkacak?

Kör canavarların istilasını konu olan A Quiet Place, oyuna uyarlanmış halinde, filmde yer alan mekanlara yer verilecek. Filmde geçen yerlerden oluşan bir evren oluşturulacak. Fakat oyunun şimdiden kurulmuş internet sitesinde yazan açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla filmden bağımsız ve daha özgün bir hikayeyi anlatacak.

Oyunun yapımcıları oyun stili açısından, tek oyunculu bir hikaye odaklı korku macerası olacağını söyledi. Bu bilgiler dışında bir açıklama yapmadı ve oyunun kendi sitesinde de bir bilgiye rastlanmadı. Ancak şirketler, yılın ilerleyen zamanlarında oyunun hangi platformda olacağı hakkında daha fazla bilgi paylaşmak için söz veriyor.

Saber Interactive ve iLLOGIKA tarafından oluşturulacak bu yeni oyun 2022 yılı içerisinde piyasaya sürüleceği planlanıyor. Oyun, Rainbow Six ve Far Cry yapımcısı Montreal merkezli stüdyo iLLOGIKA tarafından geliştiriliyor. World War Z‘nin arkasındaki Embracer Group şirketi Saber Interactive tarafından ise yayınlanıyor.

Eğer bu şirketlere aşina değilseniz Saber Interactive, az önce söylenenlerin yanında WWE 2K Battlegrounds, NBA 2K Battlegrounds, Crysis Remastered ve The Witcher 3: Wild Hunt‘ın çeşitli özel ve yeniden düzenlenmiş sürümleri üzerinde de çalışmıştı. iLLOGIKA ise Dexter: Hidden Darkness, Deus Ex Go, Hitman Go VR, Subaeria ve Lara Croft Go gibi oyunlar üzerinde çalıştı.

Siz 2022 yılında piyasaya sürülecek Sessiz Bir Yer (A Quiet Place) oyunu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

Mesaj Gönder >
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba, bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺