Oyun - Gamer

PS3, 2021 yılında Xbox Series X’i mağlup etmeyi başardı!

Sony’nin 2006 yılında piyasaya sürülen üçüncü jenerasyon konsolu PlayStation 3 her ne kadar eklojik ömrünün sonuna yaklaşsa da oldukça ilginç bir başarıya ulaştı. Sony’nin emektar konsolu, 2021 yılında en çok oynanan konsollardan biri olmayı başardı ve Microsoft’un yeni jenerasyon konsolu Xbox Series X‘i geride bıraktı.

PS3, birçok rakibinin üstünde yer aldı

Sony’nin Xbox 360’ın piyasaya sürülmesinden yaklaşık bir yıl sonra oyunculara sunduğu PlayStation 3, konsol satışlarına geride başlamasına rağmen jenerasyonun sonunda rakibini geride bırakmayı başarmıştı. 2006 yılında klasik ‘Fat’ sürümüyle satışa sunulan PS3, 2009 yılında ‘Slim,’ son olarak 2012 yılında ‘Super Slim‘ modeliyle kullanıcıların karşısına çıktı.

Aradan geçen 15 yılın sonunda artık kullanım ömrünün sonuna geldiği düşünülen PlayStation 3, 2021 yılında oldukça ilginç bir başarıya ulaştı.

Dünyanın dört bir yanından oyuncuların oyunlarda ne kadar zaman harcadığını istatistiksel olarak işlediği HowLongToBeat isimli site, 2021 yılına dair genel istatistiklerini yayınladı. Sitenin yayınladığı listede PC oyuncuları ilk sırada yer alırken; Sony’nin emektar konsolu PlayStation 3, Xbox Series X ve Series S gibi yeni nesil rakiplerini geride bırakmayı başardı.

2021 yılında en çok oyun oynanan konsollar:

  1. PC
  2. PS4
  3. Nintendo Switch
  4. PS5
  5. Xbox One
  6. PS3
  7. Xbox Series X|S
  8. Xbox 360
  9. Nintendo 3DS
  10. PlayStation 2

Yukarıdaki listeden görebileceğiniz üzere PlayStation 3; Xbox 360, Xbox Series X|S ve Nintendo 3DS gibi birçok dişli rakibini geride bırakmayı başardı. Listenin tepesinde ise hemen hemen her sene olduğu gibi PC platformu yer alıyor. 2000 yılında piyasaya sürülen PlayStation 2’nin listede olması da ayrıca dikkat çekiyor.

Peki sizler bu liste hakkında neler düşünüyorsunuz? PlayStation 3’ün başarısı sizleri de şaşırttı mı? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺