Oyun - Gamer

PS5 kontrolcüsünün sınırlarını zorlayan uygulama yapıldı!

PS5 kontrolcüsü DualSense, yeni nesil oyun deneyimi konusunda oyunculara oldukça yardımcı oluyor. Rakibi Xbox ürünlerine nazaran daha gelişmiş teknolojiyle donatılan kontrolcü, yapabilecekleri konusunda da büyük merak uyandırıyor. İşte tam bu noktada merakları giderecek bir uygulama ortaya çıktı.

Mobil uygulama geliştiricisi, Rihab Mehboob, yaptığı program sayesinde kontrolcünün test imkanını kolaylaştırıyor. Ödüllü geliştirici, kullanıcıların sınırları zorlamasına da imkan sağlıyor.

DualSense kontrolcüsünün sınırları zorlanacak

iPad ve iPhone için geliştirilen uygulama, PS5 Controller Trigger Test adıyla mağazada listelendi. Tetik tuşları olan R2 ve L2‘nin testini sağlayan yazılım, pek çok önemli bilgiyi de kullanıcılarına sunmakta. Kontrolcünün pil durumu gibi detayları da takip eden uygulama ile oyuncular, DualSense cihazlarının neler yapabildiklerini en yakından deneyimleme imkanına sahip olacaklar.

Tetik tuşlarının geri bildirimlerini oyunculara döndüren test yazılımı, kullanıcıların nerde ne kadar kuvvetle tuşlara basmaları gerektiğini de doğrudan bildirecek. Ayrıca DualSense sahipleri, direnç ayarları ile beraber Sony’nin en çok övündüğü gerçekçi hissiyatı da deneyimleme imkanına sahip olabilecekler.

Oyun geliştiricilerinin de bu uygulamadan yararlanabileceğini belirten Rihab Mehboob, en büyük meraklarından birini giderdiği için mutlu olduğunu aktardı. İleride daha çok yapımda tetik tuşlarının kullanımının artacağını belirten geliştirici, oyunculara bu deneyimi erkenden sağladığı için de memnun. Ücretli olarak App Store‘da listelenen PS5 Controller Trigger Test, ülkemizde 34.99 TL‘den satılmakta.

Her ne kadar mobil platformlar için çıkmış olsa da uygulamanın herhangi bir Android sürümü bulunmamakta. Geliştirici Rihab Mehboob, henüz bu konuda bir planın olmadığını söyledi. Android kullanıcılarını üzen bu gelişmenin arkasında ise Mehboob‘un APK yazacak bir yazılım bilgisinin olmadığı ortaya çıktı. Başarılı geliştirici bugüne kadar sadece Swift üzerinden iOS ekosistemine uygulama yazdığını belirtti. Ne yazık ki Android kullanıcısı PS5 sahipleri, bir süre daha beklemek durumunda kalacak. Bakalım ilerleyen zamanlarda bu yazılıma alternatifleri görebilecek miyiz? Merakla takip ediyor olacağız.

Peki sizler DualSense için geliştirilen yazılımı nasıl buldunuz? Konuyla alakalı görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺