Oyun - Gamer

PUBG 2 mi geliyor? İlk detaylar geldi!

PlayerUnknown’s Battlegrounds adıyla bilinen ve yakın zamanda ismi değişen PUBG: Battlegrounds hakkında yeni bir sızıntı geldi. Bu noktada stüdyonun PUBG 2 adında bir devam oyunu üzerinde çalıştığı söylendi. Bunun da mobil platform için değil PC için geleceği vurgulandı.

Sızıntı daha önce PUBG hakkında söylentiler ortaya koyan PlayerIGN’den geldi. Tweet’in içeriğine göre geliştiriciler Battle Royale türündeki oyunun yeni bir versiyonu üzerinde çalışma yürütüyor.

PlayerIGN: Unreal Engine 5 ile geliştirilen PUBG 2 geliyor

PlayerIGN‘in paylaştığı tweet’e göre; yeni bir AAA, Unreal Engine 5 oyun motoruyla geliştirilen PUBG oyunu geliyor. Bu bilgi de bir işe alım duyurusu fark edilince ortaya çıktı. Birkaç ay önce de iç kaynaklardan bir bilgi alındı. Burada bir PUBG 2 projesinin UE5 motoruyla geliştirilme fikri gündeme gelmişti.

Bu tweet’e şu an ulaşamıyoruz. Çünkü silinmiş durumda. Ancak silinmeden önce ilgili paylaşım iş listesini bile gözler önüne serdi. Geçmiş zamanda da yeni bir PUBG oyununun piyasaya sürülmesi hakkında pek çok rapor yer alıyordu. Buna örnek olarak bir süre önce DrasseL isimli bir PUBG oyuncusu PLayerIGN’e soru sordu. Bu da PUBG 2‘nin konsol ve PC platformları ile ilgiliydi.

DrasseL’in konu hakkında “PC için beklediğimiz PUBG 2 oyunu PUBG: New State mi olacak?” diye bir soru sordu. PlayerIGN ise, “New State yalnızca mobil platformlar için. PUBG 2, PC ve konsol için geliyor. Bu 2022‘ye kadar hala beklediğimiz bir şey.” diye belirtti.

PUBG: New State‘in piyasaya sürülmesinin üzerine yeni bir PC ve konsol oyunu hakkında bir bilgi yok. Ancak stüdyo mobile çıkan oyunu ilerleyen dönemde bilgisayar ve diğer platformlar için duyurabilir. Sızıntıların ise şu anlık doğruluk payı bilinmiyor. Çünkü şirket tarafından henüz bu konuyla alakalı resmi bir açıklama gelmedi.

Sizler PUBG 2 olayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim