Oyun - Gamer

PUBG Mobile’ın Harmony OS’a geleceği tarih belli oldu!

Google hizmetlerine erişimi kesildikten sonra kendi uygulama mağazasını, mobil servislerini ve işletim sistemini inşa eden Huawei, mobil oyuncuların uzun zamandır beklediği bir oyun olan PUBG Mobile‘ı AppGallery’de yayınlamak üzere.

Battleground severler, 8 Ocak 2022 itibarıyla Google servisleri olmayan Android işletim sistemli Huawei cihazları ve HarmonyOS işletim sistemi ile gelen tablet modellerinden PUBG Mobile oyununu indirebilecekler.

PUBG Mobile, 8 Ocak’ta AppGallery’de olacak

Bildiğiniz üzere 2019 yılından itibaren Huawei’nin Google servislerini kullanması yasaklanmıştı. Teknoloji devi olma yolunda ilerlerken önüne böyle bir engel konulan şirket, o günden beri kendi ekosistemi olan Huawei Mobil Servisleri (HMS) üzerindeki çalışmalarına hızla başladı.

Resmi uygulama mağazası AppGallery ve HMS (Huawei Mobil Servisleri) konusunda hızla çalışan şirket bir yandan da HarmonyOS için geliştirmelerini sürdürüyor.

Huawei’nin Google servisleri olmayan ve HMS altyapısı ile desteklenen telefon modellerine ek olarak kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’e zaman içerisinde onlarca uygulama dahil edildi. Ancak mobil oyuncuların en çok şikayet ettiği durumlardan biri, AppGallery’de PUBG Mobile’ın yer almıyor oluşuydu.

Huawei, merakla beklenen oyuna nihayet HMS ve HarmonyOS desteğini getirdi. Dünyanın dört bir yanındaki Huawei kullanıcıları, 8 Ocak Cumartesi gününden itibaren akıllı telefon ve tabletlerine PUBG Mobile’ı indirebilecekler. Ayrıca oyunun şimdiden AppGallery’de ön siparişe açıldığını da belirtelim.

Huawei, PUBG Mobile’ın HMS entegrasyonlarını tamamladı

Uzun bir süredir PUBG Mobile üzerinde yoğunlaşan şirket, oyunu HMS entegrasyonları tamamlanmış bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunacak. Yani oyun, içi satın alma ve diğer HMS servisleri entegre edilmiş bir şekilde yayınlanacak.

Bu zamana kadar Huawei marka akıllı telefonlarda APK ile oynanabilen PUBG Mobile’ın, tamamen entegre bir şekilde AppGallery’e gelmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺