Oyun - Gamer

PUBG: New State Ocak ayı güncellemesi ortaya çıktı

Krafton, PUBG: New State Ocak ayı güncellemesi ile önemli detayları blogunda paylaştı. Gelecek hafta yayınlanacağı söylenen PUBG: New State 0.9.23 güncellemesi aynı zamanda oyun için yeni bir 1. sezon anlamına geliyor. Yeni modların devreye gireceği PUBG: New State güncellemesi ve getirdiği yenilikleri bir araya getirdik.

PUBG: New State Ocak ayı 1.sezon güncellemesi ve sunduğu yenilikler

Battle Royale türünün en önemli temsilcilerinden olan PUBG, bu konuda öncülüğünü New State oyunuyla da devam ettirme niyetinde. Henüz iki aylık olmasına karşın önemli güncellemeler alan oyun Ocak ayı güncellemesi ile önemli yenilikler sunma peşinde.

Yeni mod: Battle Royale Extreme Mode

Bildiğimiz Battle Royale tarzında olan bu mod çok daha kısa süreli ve çok daha az oyuncuyla karşımıza çıkıyor. Buna göre Troi’de geçen bu yeni mod, sadece 64 kişilik odalara sahip olacak. Bu 64 oyuncunun amacı ise sadece 20 dakika içinde hayatta kalan son kişi olmak.

Ancak bu yeni modda her oyuncunun bir adet, P1911 tabancası,1 sis bombası, 300 Drone Kredisi ve tam şarjlı boost sayaçları olacak. Böylece bu 20 dakikalık sürede etrafta silah aramanız gerekmeyecek. Oyun içinde rastgele yerlere serpiştirilmiş iki adet bakım kiti de yer alacak. Bununla birlikte teslimat droneları da oyunculara daha hızlı ulaşacak. Temel Battle Royale’den farklı olarak oyuncular daha düşük irtifadan uçaktan atlayacak ve haritaya daha hızlı ulaşacak. Yine takım arkadaşı bekleme süresi de bu mod için 60 saniye oldu.

Silah özelleştirmeleri ve yeni silah

PUBG: New State Ocak ayı güncellemesi 0.9.23 ile oyunculara yeni silah özelleştirmeleri de sunma peşinde. Güncelleme ile oyuncular DP-28 ağır makineli silahına namlu ucu freni ve alev gizleyici takma imkanına sahip olacak. Ancak bu eklentiler sonrası DP-28‘in verdiği hasar azalacak. Bununla birlikte Beryl M762 silahı da mermi yayılmasını engelleyen ve ADS hızını artıran hafif ağırlıklı aparatları kullanma imkanına sahip olacak. Ancak bu yeni aparatlar silahın kararlığını azaltacak.

Yeni silah: P90

PUBG: New State Ocak ayı 1. sezon güncellemesi 0.9.23ile P90 silahı da oyuncularla buluşuyor. Bu silah standart bir ikinci seviye dürbüne ve susturucuya sahip. Ancak silah oyunculara özelleştirme imkanı tanımıyor. Yeni silah Drone Store’da yer alacak ve 5.7 mm cephane kullanacak

Silah dengesi değişiklikleri

Krafton, yeni PUBG için Ocak ayı güncellemesi ile bazı silahların denge ayarlarını da değiştiriyor. Buna göre:

  • Havada ateş edildiğinde tüm av tüfeği ve tabancaların mermi yayılımı azalacak
  • L85A3: Yeniden yükleme süresi önemli ölçüde azalacak
  • M416 [C1]: Kalçadan ve omuzdan ateş ederken yayılan mermi azaltılacak
  • Beryl M762 [C1]: Bu özelleştirme artık madde işareti hızını azaltmayacak
  • M16A4 [C1]: Bu özelleştirme artık geri tepme denetimini azaltmayacak
  • DSR-1 [C1]: Bu özelleştirme artık madde işareti hızını azaltmaz. Bunun yerine, dikey geri tepmeyi artıracak

Hareket seçenekleri

PUBG: New State Ocak ayı güncellemesi yani 1. sezon ile bazı yeni hareketleri de oyunculara sunma aşamasında. Oyuncular artık düşerken Roll düğmesine bastıklarında takla atma imkanına sahip olacak. Bu takla atma sayesinde düşerken oyuncunun aldığı hasar da azalacak. Ayrıca oyuncuların ani düz koşu yapması da bu yeni güncelleme ile daha kolay hale gelecek.

PUBG: New State 1. sezon güncellemesi 0.9.23

Krafton, ayrıca bu yeni güncelleme ile oyuncuların elde edeceği avantajları ve kaybedeceklerini de sıraladı. Buna göre:

  • Güncelleme ile sezon öncesi sırasında ulaşılan en yüksek seviyeli Hayatta Kalanlar‘a göre tüm bölgeler ve modlar için seviyeleri sıfırlayacak.
  • 1. sezon ile Krafton, Contender, Master ve Conquerer‘a ulaşmak için son ödülleri de yükseltecek.
  • Ayrıca güncelleme sonunda maç skorları ve kademe değerlendirme standartları yenilenecek.
  • Birden fazla harita seçildikten sonra az miktarda katman puanı da ödüllendirilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺