Genel Haberler

Qualcomm’dan, oyuncular için Snapdragon 695G hamlesi!

Akıllı telefonların çip ihtiyaçlarını karşılayan Qualcomm, son yıllarda özellikle orta segmentte çok kayıp verdi. Tayvanlı çip üreticisi MediaTek, üç çeyrek boyunca Qulcomm’u geçince işler iyice kızıştı.

Üç kez ardı ardına mağlup olan Qualcomm, kıyasıya rekabette öne geçmek için büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Yonga seti üreticisi, uygun fiyatlı oyuncu telefonlarına güç verecek Snapdragon 695G yonga setini piyasaya sürmek için kolları sıvadı.

Qualcomm, Snapdragon 695G için kolları sıvadı

Qualcomm, orta sınıf telefon pazarında verdiği kaybı Snapdragon 695G ile kazanmayı hedefliyor. ABD’li çip üreticisi, amiral gemisi yonga setlerinin yanı sıra Snapdragon 6 ve 7 serisi işlemcilere de yönelecek.

Bilindiği üzere Snapdragon 6 ve 7 serisi yonga setleri, her zaman içerisinde ”G” olarak ayrılmaktadır. Bunlar genellikle düşük bütçeli oyuncu telefonları için geliştirilir ve saat hızları daha fazla kaynak gereksinimini karşılamak için artırılmıştır.

İşte Qualcomm da, yine ”G” serisi kapsamında yeni Snapdragon 695G yonga setini piyasaya sürecek. Bu işlemci, oyun odaklı olacak ve yüksek bir ekran yenileme hızı desteğiyle gelecek. Öne çıkan raporlara göre Snapdragon 695G yonga seti, amiral gemisi modellerden görmeye aşina olduğumuz 144Hz yenileme hızını destekleyecek.

Öte yandan bazı kaynaklar, Qualcomm’un ayrıca daha düşük özellikli Snapdragon 695 yonga setini de piyasaya süreceğini iddia ediyor. Ancak bu yonga setinin ayrıntıları tam olarak bilinmiyor. İlerleyen günlerde detaylar netlik kazanacaktır.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim