Red Dead Redemption 2 DLSS Desteği Aldı

Rockstar, Red Dead Redemption 2 oyunu için kısa bir süre önce NVIDIA DLSS desteğinin geleceğini açıklamıştı. Oyun nihayet bugün piyasaya sürülen yeni bir güncelleme ile DLSS desteğini alıyor. NVIDIA tarafından yapılan testlere göre, oyun performans modunda 4K ve maksimum ayarlarda, RTX 20 serisi veya 30 serisi grafik kartlarıyla çalıştırıldığında yaklaşık %45 kare hızı artışı sağlıyor.

Rockstar bugün, GeForce RTX PC’lerde ve dizüstü bilgisayarlarda performansı artırmak adına Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online için bir NVIDIA DLSS güncellemesi yayınladı. NVIDIA DLSS’i, Red Dead Redemption 2 ve Red Dead Online’da kullanabilmek için “Ayarlar” kısmından etkinleştirmek yeterli oluyor. NVIDIA, DLSS desteği ile birlikte oyunun 1920×1080 çözünürlükte ve maksimum ayarlarda 60 FPS’in üzerinde oynanabileceğini belirtmekte. 2560×1440 çözünürlük ayarlarını kullanan oyuncuların ise 60 FPS’in üzerine çıkabilmesi için RTX 3060 Ti veya üzeri ekran kartlarına sahip olmaları gerekiyor. 3840×2160 çözünürlüğü kullanan oyuncular için bu gereklilik RTX 3070 ve üstü olarak güncelleniyor.

NVIDIA ayrıca, DLSS desteği ile beraber “Blood Money” güncellemesinin de geldiğini belirtmekte. Yeni güncelleme, oyuncuların bir dizi yeni ve yüksek bahisli soygun, şantaj ve daha fazla kanunsuz etkinlikle karşı karşıya gelmesini sağlıyor. Rockstar, böylelikle iki önemli güncellemeyi aynı anda sunmuş oluyor. Tüm bunların yanı sıra NVIDIA, DLSS desteğini genişletmeye ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda daha fazla oyun için duyurmaya devam edeceğini taahhüt etmekte. Önümüzdeki günlerde hangi oyunların DLSS desteğini alacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim