Redmi 10 netleşiyor: Önemli özelliği açığa çıktı!

Xiaomi’nin alt markası olarak faaliyet gösteren Redmi ağırlıklı olarak uygun fiyatlı ürünleriyle tanınıyor. Kısa bir süre önce Redmi Note 10 5G modelini Türkiye’ye getiren firma global pazardaki ürün gamını artırmaya devam ederken, tanıtımına hazırlandığı yeni akıllı telefonu Redmi 10 önemli ayrıntılarıyla gün yüzüne çıktı.

Akıllı telefonlar, tabletler ve diğer ürünler satışa sunulmadan evvel, ülkelerin yetkili otoritelerinden onay alıyorlar. Bu onayı veren düzenleyici kuruluşlardan bir tanesi de Amerika Birleşik Devletleri’ne bağlı Federal İletişim Komisyonu (FCC). Resmi onayını almayı başaran Redmi 10, FCC’nin web sayfasında listelendi. Kamerasıyla birlikte diğer yetenekleri belli oldu.

Redmi 10, 50 Megapiksel ana kamerayla gelecek

21061119AG model numarasıyla listelenen Redmi 10, FCC’nin web sayfasında yer alan bilgilere göre Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile kutudan çıkacak. Üç farklı depolama opsiyonuyla piyasaya sürüleceği doğrulanan telefon; 4 GB RAM + 64 GB dahili hafıza, 4 GB RAM + 128 GB dahili hafıza ve 6 GB RAM + 128 GB dahili hafıza seçeneklerine sahip olacak. Hangi sürümün ne kadarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı henüz belli olmadı. Fakat tahmin edileceği üzere, 64 GB dahili hafızası olan varyantı en ucuz fiyatla raflardaki yerini alacak.

Redmi 10 ile alakalı ortaya çıkan bir diğer detay; 50 Megapiksel ana kameraya sahip olacağı. Samsung ile işbirliğine giden Çinli üretici, telefonda Samsung S5KJN1 (ISOCELL JN1) sensörüne yer verecek. Üçlü kamera dizilimiyle üretilen cihaz; 50 Megapiksel birincil + 8 Megapiksel geniş açı + 2 Megapiksel makro sensörleri de bünyesinde barındıracak.

FCC listelerine göre cihaz, Tayvan merkezli yarı iletken üreticisi MediaTek’in geliştirdiği yonga setinden gücünü alacak. Ancak bu noktada tam detay henüz açığa çıkmadı.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim