Resident Evil Village korsan sürümü için ilginç iddia!

Mayıs ayında oyunseverler ile buluşan, yayıncılığını ve geliştiriciliğini Capcom‘un yaptığı Resident Evil Village son yılların en başarılı yapımlarından biri. Çıkış yaptığı günden itibaren hem grafik hem de hikaye tarafında oyuncuları fazlası ile memnun eden oyunun bu başarısı satış rakamlarına da yansıdı.

Ancak neredeyse her büyük bütçeli oyunda olduğu gibi Resident Evil Village da belirli bir süre dayanmasına rağmen geçtiğimiz günlerde bir grup tarafından kırıldı. Bu gelişmenin ardından özellikle oyunu orijinal satın alan kişilerin hiç hoşuna gitmeyecek ilginç bir detay ortaya çıktı.

Korsan sürümü daha iyi performans gösteriyor!

Resident Evil Village oldukça başarılı bir yapım olsa da oyuncuların Steam sürümde çeşitli performans sorunları yaşadığı başından beri biliniyordu. Bunun üzerine oyunun kırılmasının ardından korsan sürümünü test eden bazı oyuncuların Steam sürümünde yaşanan sorunlar ile karşılaşmadıklarını iddia etti. Kısa sürede gündem olan bu durum sonrası oyun incelemeleri ve teknik oyun analizleri ile tanınan Digital Foundry, korsan sürümü test etme kararı aldı.

Yapılan testlerin ardından gelen sonuçlar fazlası ile ilgi çekiciydi. Sonuçlara göre oyunun korsan sürümü, orijinal sürümüne göre daha iyi çalışıyordu. Korsan sürümünde herhangi bir FPS artışı söz konusu değildi, ancak orijinal sürümde yaşanan takılma ve FPS düşüşleri gibi sorunların hiçbiri ile karşılaşılmadı.

Bu durumun nedeni olarak Capcom’un oyunların kırılmaması için kullandığı DRM teknolojisi gösterilse de, şu an için Capcom tarafından konu ile ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak oyunculardan gelen tepkinin artmasının ardından açıklamalarda bulunan bir Capcom sözcüsü, şu anda PC sürüm için bildirilen performans sorunlarını araştırdıklarını ifade etti.

Oyunun hem korsan hem de orijinal sürümünü test edildiği videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim