RX 6600 XT’ye Ait Görseller ve Performans Testi Sızdı

AMD’nin RX 6600 ve RX 6600 XT ekran kartlarının 11 Ağustos’ta çıkış yapabileceğinden (link) söz etmiştik. Şimdi ise PC Partner tarafından üretilen ve mühendislik örneği olduğu söylenen bir kart ile karşı karşıyayız. Ayrıca bazı performans verilerinden de bahsediliyor.

Bu ekran kartı, büyük bir alüminyum soğutucu üzerine konumlandırılmış çift fanlı bir soğutma çözümüne sahip. Bununla birlikte kart tasarımına göz attığımızda daha bütçe odaklı bir model olduğu anlaşılıyor.

AMD Radeon RX 6600 XT, 2048 Akış İşlemcisine sahip ve Navi 23 GPU’ya dayalı orta segment bir grafik kartı olacak. GPU’ya 8 GB kapasiteye ve 128 bit bellek veri yoluna sahip GDDR6 belleklerin eşlik etmesi bekleniyordu. Böylelikle 8 GB bellek boyutu da ürün etiketiyle birlikte onaylanmış oldu.

Yeni fotoğraflarla birlikte bir test sonucu da sızdırıldı. Ekran görüntüleri, Çin dışında pek yaygın olarak kullanılmayan Ludashi adlı bir yazılımda RX 6600 XT’nin performansını gösteriyor. Bu noktada ekran kartının, rakibi GeForce RTX 3060 Ti’dan daha yüksek performans sunduğu söyleniyor. Hatta yeni piyasaya sürülen RTX 3070 Ti modelini bile geride bıraktığı görülüyor.

RDNA 2 tabanlı RX 6600 serisinin çok yakın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak test sonuçlarının doğruluğu konusunda biraz daha beklememiz gerecek.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim