Samsung 5G’yi uygun fiyatlı modellere getiriyor

Teknoloji tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Bu durum çıktığı dönem oldukça pahalı olan özelliklerin zaman içerisinde ucuzlamasına neden oluyor. Bunun en net örneklerinden biri ise 5G. Sadece birkaç sene önce özel sürümler ve en pahalı modellerde karşımıza çıkan 5G teknolojisi, yavaş yavaş uygun fiyatlı modellerde karşımıza çıkıyor. Bu durumun öncülerinden olmak isteyen Samsung, Galaxy M32 5G üzerinde çalışıyor.

Gelen bilgilere göre Samsung, kısa süre önce tanıtılan Galaxy M32‘nin 5G versiyonu üzerinde çalışıyor. Henüz resmi olarak duyurulmayan telefon, Geekbench‘in veri tabanında ortaya çıktı. SM-M326B model numarasına sahip yeni modelin temel özellikleri ortaya çıktı.

Samsung Galaxy M32 5G özellikleri

Kısa süre önce tanıtılan Samsung Galaxy M32, MediaTek’in Helio G80 işlemcisi ile çıkmıştı. Ancak şirket bu modelde 5G nedeniyle farklı bir CPU tercih etti. Özellikleriyle orta sınıfa konumlandırılması beklenen Galaxy M32 5G, gücünü MediaTek‘in Dimensity 720‘sinden alıyor. Son dönemlerde oldukça popüler olan bu işlemci, 2.0 GHz CPU frekansına ve Mali-G57 MC3 grafik işlem birimine sahip.

RAM tarafına baktığımızda ise 4 ve 6 GB olmak üzere iki farklı seçenek bizleri karşılıyor. Bu konfigürasyonun Geekbench performansındaki karşılığı ise CPU performans testinde 497 puan, çok çekirdekli CPU testinde 1.605 puan. Kıyaslama yaptığımızda Snapdragon 720G kullanan Galaxy A52 ve Galaxy A72 ile oldukça benzer olduğunu söylemek mümkün.

Samsung Galaxy M32 5G‘nin teknik özellikler açısından standart 4G modele oldukça benzediğini söylemek mümkün. Dolayısıyla, özelliklerin geri kalanının da Galaxy A32 5G ile benzer kalmasını bekleyebiliriz. Bu nedenle telefonda muhtemelen HD+ çözünürlüğe sahip 6,5 inç Infinity-U LCD ekranla gelecek.

Arka tarafta dörtlü bir kamera dizilimiyle gelen Samsung Galaxy M32, fotoğraf yetenekleriyle dikkat çekiyor. Bunlar 48 Megapiksel ana kamera, 8 Megapiksel ultra geniş açı, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel derinlik sensörü. Ön tarafta ise 13 Megapiksel özçekim kamerası olması bekleniyor

Batarya konusunda da iddialı olan Samsung Galaxy M32 5G, muhtemelen 6000 mAh büyüklüğünde devasa bir pile sahip. Bu kapasitedeki pilin şarjının uzun süreceğinin farkında olan şirket 25W hızlı şarj desteğini telefona eklemiş. Ancak cihazın kutusundan sadece 15W’ı destekleyen bir şarj adaptörü çıkıyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim