Samsung Galaxy Watch4’te 16 GB Dâhili Hafıza Bulunacak

Giyilebilir teknoloji kategorisinde değerlendirilen ürünler sektördeki yerini büyütmeye devam ediyor. Bunun en önemli sebeplerinden birisi, elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonları nihayet etlimizden ‘düşürme’ imkanı sunma potansiyelini taşımaları. Zira akıllı saatler, sağlıkla ilgili özelliklerinin yanı sıra akıllı telefonlarla sıkı bir iletişime girerek telefona el sürmeden çevremizle iletişim kurmamızı sağlayabiliyor.

Bu alanda sektördeki rekabetin taraflarından biri olan Samsung Galaxy Watch4 ve Watch4 Classic, SamMobile’ın haberine göre yepyeni Exynos W920 yonga setiyle hem çok daha iyi performans sunacak hem de şarjı daha uzun süre dayanacak. Aynı kaynaktan gelen başka bilgilere göre Samsung’un yeni saatlerinde depolama alanı da ikiye katlanıyor.

Dâhilî depolama alanı 16 GB’a çıkıyor

Galaxy Watch3 serisinde 8GB dâhilî hafıza bulunuyordu. Bu, bir saat için her ne kadar yeterli gözükse de kararın arkasında elbette bir sebep var. Watch4’te bu rakamın 16GB’a çıkarılmasının nedeni Google’ın Wear OS işletim sistemine geçme arzusu. Bu geçişle birlikte kullanıcılar Google Play Store’daki giyilebilir teknoloji uygulamalarına erişebilecek ve depolama alanının artması sayesinde cihaza daha fazla uygulama yüklenebilecek. Dâhilî hafızaya kaydedilen müzikler de kullanıcı deneyimini bir adım ileri taşıyacak.

Samsung’un yeni Wear OS temelli One UI yazılımını duyurduğu sırada bir konuşmacı, akıllı telefonlardaki tüm uygulamaların, cihazlarda Wear OS sürümleri kullanıldığı sürece Galaxy Watch4’te de bulunacağını söyledi. Kısacası, depolama alanının artırılması oldukça işe yarayacak gibi.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim