Samsung Galaxy Z Fold 3, S-Pen Pro Desteğiyle Gelecek

Samsung, Galaxy S21 serisi ile birlikte S-Pen Pro’yu duyurmuş, yeni ürünün yıl içerisinde geleceğini söylemişti. Ancak şirket, o zamandan beri bu konuda oldukça sessiz ve S-Pen Pro da henüz piyasaya çıkmış değil. Bununla birlikte, kalem için yakın zamanda yapılan bir FCC başvurusu, kalemin yalnızca yaklaşmakta olduğunu doğrulamakla kalmıyor, aynı zamanda Samsung Galaxy Z Fold 3’ü de desteklediğini bildiriyor.

Henüz piyasaya sürülmemiş olan S-Pen Pro, FCC tarafından EJ-P5450 model numarasıyla onaylanmıştı. Herhangi bir ürün için FCC başvurusu, genellikle ürünün yolda olduğunu ve yakın zamanda piyasaya sürüleceğini gösterir. Bu nedenle S-Pen Pro’nun, Ağustos ayında Galaxy Z Fold 3 ile birlikte piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Bu durum, Galaxy Z Fold 3’ün S-Pen’i destekleyeceğini öne süren son söylentilerle de örtüşüyor. Ayrıca, Evan Blass tarafından paylaşılan cihazın sızdırılan görüntülerinde de üst tarafta “Fold Edition” yazan bölümün yanında S-Pen’in de gösterildiğini belirtmekte fayda var.

S-Pen Pro, USB-C ile şarj edilen bir bataryaya sahip olacak. Samsung’un 11 Ağustos’taki Galaxy Unpacked etkinliği sırasında piyasaya sürmesi mantıklı bir beklenti olsa da, şirketin kalemi ayrı olarak piyasaya sürme ihtimali bulunduğunu da belirtelim.

Son olarak FCC dosyasında yer alan etikete göre S-Pen Pro’nun uyumlu olduğu cihazlar şu şekilde;

  • Galaxy Note 10 Lite (muhtemelen Note 10 ve Note 10+)
  • Galaxy S21 Ultra 5G
  • Galaxy Note 20 Duo
  • Galaxy Tab S7 serisi
  • Galaxy Tab S6
  • Galaxy Z Fold 3 5G

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim