Samsung ilk mini-LED oyuncu monitörünü tanıttı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, yenilikçi ürünleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Özellikle panel üretimi konusunda oldukça deneyimli olan şirket, OLED ekran teknolojisinde bir numara olarak kabul ediliyor. Yine de farklı teknolojiler geliştirmeye devam eden Güney Koreli teknoloji devi, ilk mini-LED ekranlı monitörünü tanıttı.

Genellikle Odyssey G7 ve Odyssey G9 gibi yüksek teknoloji ürünü QLED oyuncu monitörleriyle duyduğumuz Samsung, farklı teknolojilere yöneliyor. İlk defa mini-LED teknolojisini monitörlerinde kullanan şirket Odyssey Neo G9 adlı yeni nesil oyuncu monitörünü tanıttı.

Samsung Odyssey Neo G9

Kısa bir video ile tanıtım yapan şirket, Odyssey Neo G9 oyun monitörünün tasarımını ve bazı özelliklerini videoda anlattı. 32:9 ultra geniş görüntü formatına sahip monitör, 5120 X 1440 QHD çözünürlüğü ve kavisli yapısıyla dikkat çekiyor. Ancak ürün özellikle mini-LED teknolojisiyle ön plana çıkıyor.

Bu teknoloji yüzlerce LED ışığın bölgesel aydınlatma yapması yerine binlercesinin kullanılması anlamına geliyor. Böylelikle LCD veya QLED monitörlere kıyasla daha derin siyahlar, daha yüksek kontrast oranı, daha yüksek ekran parlaklığı ve çok daha iyi HDR performansı sunuyor.

Samsung Odyssey Neo G9, aynı anda hem AMD FreeSync hem de Nvidia G-Sync uyumluluğu ve HDR10+ desteği ile dikkat çekiyor. HDMI ve DisplayPort bağlantı noktalarını destekleyen monitör, 1 ms hızında görüntü iletebiliyor. Ayrıca RGB aydınlatmaya ve bir kablo yönetimine sahip görünüyor.

Samsung‘un Odyssey Neo G9 ile ASUS ROG Swift PG27UQ ve Acer Predator X35 gibi modellerle rekabet edecek. Ancak, bu monitörlerin hiçbiri, oyuncuların sevdiği ultra geniş en boy oranına sahip değil. Yine de rekabette kimin daha başarılı olacağı, şimdilik belirsizliğini koruyor.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim