Samsung Internet 15 Beta Piyasaya Sürüldü

Samsung Internet, insanların gerçekten tercih ettiği, Samsung tarafından oluşturulan ve Google uygulamalarının yerine geçen birkaç uygulamadan biri. Tarayıcının hızlı Chromium motoru ve özelleştirilebilir arayüzü, Samsung’a ait olmayan cihazlarda bile onu popüler bir seçim haline getiriyor. Samsung da popülaritesi artan uygulama için güncellemeler sunmaya devam ediyor. Şirket, Samsung Internet 15 için bir beta sürümünü kullanıcılara sunuyor.

Yeni sürüm Chromium 90’a dayanmakta. Güncelleme, Chromium 87 tabanından ufak değişiklikler sunuyor. Bu da tarayıcının yeni web API’lerini desteklediği ve CSS Overflow ile Declarative Shadow DOM özelliklerini barındırdığı anlamına geliyor. Tarayıcı ayrıca, bazı parmak izi alma yöntemlerini önlemeyi amaçlayan yeni bir “gelişmiş izleme önleme teknolojisine” sahip.

Samsung Internet 15 artık Samsung’un gizli modu etkinleştirildiğinde, etkinleştirmeyi hatırlıyor ve uygulama yeniden açıldıktan sonra gizli mod kapatılana kadar modda aktif bir şekilde kalıyor. Samsung ayrıca, tarayıcıyı adres çubuğu seçiliyken açan yeni bir arama widget’ı da eklemiş. Bu widget’ın, Chrome’un sunduğu widget ile hemen hemen aynı olduğunu belirtmekte fayda var. Tarayıcının yeni sürümü, Galaxy telefonları ve tabletleri arasında sayfa konumu senkronizasyonu ekleyen, beta testine giren son büyük güncelleme olan samsung Internet v14.2’den iki ay sonra gelecek. Güncelleme ayrıca, ekran kalemi hareketlerini kullanarak sayfada gezinmeye izin veren S-Pen hava eylemlerini de eklemiş.

Son olarak güncellemeyi Play Store’dan beta sürümünü indirerek deneyebileceğinizi belirtelim.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim