Samsung, ISOCELL Auto 4AC Kamera Sensörünü Piyasaya Sürdü

Akıllı telefon kamera sensörü segmentinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Samsung, otomobiller için de ilk özel kamera sensörünü piyasaya sürüyor. Böylelikle ISOCELL sensörleri arasına bir yenisi daha katılmış olacak. ISOCELL Auto 4AC, özellikle araçlar için üretildi ve otomobil segmentine özgü bazı zorlukları çözüyor. Bu sensör sayesinde şirket, büyüyen bağlantılı ve akıllı araba pazarına da giriş yapmış oluyor.

Samsung’un yeni ISOCELL Auto 4AC sensörü, 1.2 MP çözünürlüğe sahip ve 3μm (mikron) tek piksel boyutu ile 1 / 3.7 inç sensör olarak nitelendirilebilir. Yeni ISOCELL kamera sensörü, 3μm pikseli ve 1μm pikseli tek bir piksele yerleştiren CornerPixel teknolojisini kullanıyor. 3μm pikseller düşük ışık koşullarında kullanılırken, 1μm pikseller parlak koşullarda kullanılıyor. CornerPixel teknolojisinin, tünel girişleri, çıkışları ve yer altı otoparkı çıkışları gibi eş zamanda hem aydınlık hem de karanlık kısımların olduğu koşullarda son derece yararlı olduğu iddia edilmekte.

Samsung’un kamera sensörleri üreten kolu System LSI, yeni otomobil kamera sensörünün gerçek zamanlı olarak canlı HDR videolar sunabileceğini iddia ediyor. ISOCELL Auto 4AC, bir araçta ön görüş, arka görüş veya çevre görüş kamerası olarak kullanılabilecek. Sensör ayrıca, trafik sinyallerinin ve çevredeki araçların farlarının LED titremesini azaltmak için maruz kalma süresini de uzatabilir.

Dahili bir ISP’ye sahip olan ISOCELL Auto 4AC, aynı zamanda -40 santigrat derece ila 125 santigrat derece sıcaklık aralıklarında çalışabiliyor. Sensör bu bakımdan, AEC-Q100’deki “Otomatik Derece 2” kriterlerini de karşılıyor. Şirket bunun yanı sıra, otonom otomobiller için kameralar ve diğer sensörleri de piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim