Oyun - Gamer

Sea of Thieves, erişilmesi güç bir başarıya ulaştı!

Xbox Game Studios ve Rare Limited iş birliği ile geliştirilen ve geçtiğimiz yılın Haziran ayında Steam‘de satışa sunulan Sea of Thieves, 1.5 yıllık sürecin ardından tam 5 milyon satışa ulaşmayı başardı. Yapımcı firma, bu başarıyı gelecek hafta içerisinde oyunculara vereceği hediyelerle kutlayacak.

Sea of Thieves, Game Pass’te de mevcut

Microsoft Studios ve Rare tarafından Unreal Engine 4 motoruyla geliştirilen FPS oyunu Sea of Thieves, ilk olarak Microsoft Windows ve Xbox One platformu için 2018 yılında piyasaya çıktı. Microsoft tarafından çıkışının ilk gününde hem Xbox Game Pass hem de PC Game Pass sistemine dahil olan oyun, abonelik sistemiyle kullanıcılara sunuldu.

Bu hafta itibarıyla Steam’deki resmi blog sayfası aracılığıyla bir duyuru yayınlayan Rare, Sea of Thieves’in Steam’de 5 milyon, toplamda ise tam 25 milyon oyuncuya ulaştığını açıkladı. Bununla birlikte firma, oyunun 3 yıllık süreçte eriştiği diğer rakamları da paylaştı. Buna göre yapım, toplamda 10 bin farklı konu başlığında tartışıldı. Yapımla ilgili toplamda 500’den fazla rehber yayınlandı ve Discord kanalı aracılığıyla 300 binden fazla oyuncuya ulaştı.

Son olarak geçtiğimiz aylarda yayınlanan Jack Sparrow eklentisiyle yeniden ivmelenen yapım, böylece Game Pass abonelerine herhangi bir ek ücret ödemeksizin sunulmasına rağmen toplamda 5 milyon farklı Steam kullanıcına satılmış oldu. Yaşanan bu başarıyı kutlayan firma, 29 Aralık 2021 tarihine kadar oyuna giriş yapan kullanıcılara ‘All Together Now!’ emojisini ücretsiz olarak sunacak.

Son olarak Steam bünyesindeki başarısı sebebiyle bir de indirim başlatan firma, Steam Kış İndirimleri süresince Sea of Thieves’i 61 TL yerine yüzde 50 indirimle 30.50 TL üzerinden satacak. Yapılan bu indirim 5 Ocak 2022 tarihine kadar sürecek.

Peki sizler Sea of Thieves’in bu başarısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyunla ilgili görüşleriniz neler? Fikirlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺