Oyun - Gamer

Ses kasmak isteyenler için en iyi oyuncu kulaklıkları

Bilgisayardan konsola, tabletten telefona kadar oyun sektörünün girmediği hiç bir platform kalmadı diyebiliriz. Hatta Tesla gibi bazı şirketler, kullanıcıları şarj istasyonunda beklerken sıkılmasın diye otomobillerine bile entegre etti. İster profesyonel olarak bu işi yapın isterseniz de eğlence için oyun oynayın. İyi bir performans ortaya koyabilmek için doğru ekipmanlara ihtiyaç duyacaksınız. Özellikle FPS oyunlarını sevenlerin ses kasmak için en iyi kulakları alması gerekebiliyor.

Ses kasmak için en iyi oyuncu kulaklıkları

Hangi oyunu oynarsanız oynayın, deneyimi en üst seviyede yaşayabilmek için kulaklık veya hoparlör aracılığıyla ses duymak isteyeceksinizdir. Fakat bazı FPS tarzı oyunlar başta olmak üzere ses kasma, size oyunu kazandıracak faktör olabilir.

Örneğin eski bir Counter-Strike: Global Offensive oyuncusu olarak bunun ne kadar önemli olduğunu anlayabiliyorum. Dust2 haritasında her hangi bir konumda gözlerim kapalı da olsa, 7.1 surround ses destekli kulaklığım sayesinde rakibimin sağımdan mı yoksa sol arka tarafımdan mı geldiğini, hatta ne kadar uzaklıkta olduğunu bile anlayabiliyordum. İşte sizin de tam olarak bunu yapabilmenizi sağlayacak en iyi oyuncu kulaklıklarını bir araya getirdik.

Gamepower Medusa 7.1

Listemize nispeten bütçe dostu bir modelle başlıyoruz. Gamepower Medusa 7.1kulaklığının en büyük özelliği, adından da anlaşılabileceği gibi7.1 surround sesdesteğine sahip olması. Ayrıca dahili bir mikrofon ile birlikte geliyor.

Kulaklığın sesini ayarlamak veya mikrofonu sessize almak istediğinizde, kablonun üzerinde bulunan ses kontrolcüsü aracılığıyla oyunu arka plana almadan kolayca yapabiliyorsunuz. Ayrıca Jın isimli daha uygun fiyatlı bir modeli ve Medusa Rainbow adında RGB eklenmiş bir versiyonu da bulunuyor. 3 modelde de 7.1 desteği sunuluyor.

Ürünü almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Logitech G G332

Logitech’in G G332 modeli, listenin diğer modellerinde olduğu gibi 7.1 surround ses desteğine sahip değil. Fakat Windows’tan Nintendo’ya, PlatStation’dan tablete kadar çoklu platform desteği sunan cihazlar içerisinde sorunsuz çalışan en uygun fiyatlıları arasında yer alıyor.

Buna ek olarak Logitech, diğer ürünlerinden elde ettiği ergonomik başarıyı ve tasarım dilini G332’ye de aktardığı için, yine kendi fiyat bandı içerisinde alabileceğiniz en kaliteli modeller arasında yer alıyor. Tabii 7.1 ses desteği veya kablosuz kullanım gibi premium özelliklerin arayışındaysanız, o halde burayı tıklayarak G Pro X modeline bakmanızı öneririm.

Ürünü almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Razer Kraken

Bir zamanlar Razer Kraken modeli, piyasanın en üstünde ve en pahalı modelleri arasında yer alıyordu. Tabii zaman onu da yaşlandırdı. Fakat özellikleri hala oldukça güncel. Ses hassasiyeti, 7.1 Surround desteği ve gürültü önleme gibi pek çok özelliği bulunuyor.

Diğer Razer modellerine göre fiyatının uygun olmasının en büyük sebebi kablolu oluşu ve üstüne pek çok yeni modelin çıkmış olmasından kaynaklanıyor. Dolayısıyla eğer güncel bir model kullanmak isterseniz Razer Black Shark V2 modeline burayı tıklayarak, Kraken 7.1 Chroma’ya ise buraya tıklayarak göz atmanızı öneririz.

Ürünü almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

SteelSeries Arctis 1

SteelSeries Arctis 1 modelinin oyuncular arasında popülaritesi oldukça yükseltir. Çünkü şirket hem ülkemizde, hem de yurt dışında pek çok turnuva ve platformda boy gösteriyor. Ayrıca piyasada bilgisayar kadar konsol kullanıcısı da bulunan bir kaç model arasında yer alıyor.

Kulaklığın en sevilen özellikleri arasında şüphesiz bir şekilde mikrofon ses yalıtımı ilk sırada yer alıyor. Şirketin söylediğine göre cihaz, uçak gemisi güverte mürettebatı tarafından kullanılan çift yönlü yapıyı benimsiyor. Bu sayede dış sesten arınmış bir şekilde sesiniz karşı tarafa iletiliyor. Tabii 7.1 ve konfor desteği gibi pek çok özelliği de beraberinde getiriyor.

Ürünü almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Asus TUF Gaming H3

Asus, uzun zamandır TUF ismiyle oyuncu ekipmanları üretiyor. Bu gruba dahil, monitörden kulaklığa pek çok ürün bulabilirsiniz. Aslında bu kulaklık genel olarak bakıldığında tam bir ortalama cihaz gibi gözüküyor. Aradığınız pek çok özellik mevcut. Örneğin 7.1 ses desteği veya konforlu kulak pedleriyle kafa bandı gibi çoğu standardı destekliyor.

Ayrıca çoklu platform desteği sayesinde direkt olarak tak çıkar yaparak, yani herhangi bir sürücü uygulama yüklemeden cihazlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ses vb. kontrolcüleriyse kabloda değil cihazın sol kulakçık kısmında bulunuyor. Dolayısıyla ekosistemi tamamlamak için ideal bir ürün olacaktır.

Ürünü almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

HyperX Cloud II

Kingston’ın alt markası olan HyperX, uzun zamandır piyasada yer alıyor. Şirket, bilgisayarın alt başlığında bulunan neredeyse tüm ürünleri üretiyor. RAM’den SSD’ye, klavyeden mikrofona kadar pek çok cihazın üzerinde bu markayı görebilirsiniz.

Fakat oyuncuların en iyi bildiği modelleri genelde mikrofon ve kulaklıkları oluyor. HyperX Cloud II’de listede başı çekenler arasında yer alıyor. Kutu içeriğinden cihaz ile birlikte uçak adaptörü ve taşıma çantası çıkıyor. Konfor konusundaysa oldukça iddialı. Fakat en büyük özelliği, çoklu platformlardaki Hi-Fi ve 7.1 destekli hoparlörleri ile çıkartılabilir gürültü önleyici mikrofonu oluyor.

Ürünü almak için buradaki Hepsiburada linkine tıklayabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺