Oyun - Gamer

Skyrim Anniversary Edition, modcuları üzecek!

Skyrim Anniversary Edition için artık geri sayıma geçildi. Oyun dünyasında önemli bir yere sahip olan Bethesda yapımı marka, yenilenmiş hali ile oyuncuları karşılayacak. Hayranların bekleyişi sürerken, ne yazık ki can sıkan bir gelişme ortaya çıktı.

Modları ile ünlü olan Skyrim, yeni sürümünde oyuncuları üzecek. Gelen bilgilere göre binlerce eklentinin çalışmayacağı ortaya çıktı. Bununla bağlantılı resmi açıklama yapılmazken, oyun içinden ulaşılabilen topluluk modları da, sıkıntı yaşayacak.

Skyrim Anniversary Edition, modları bozacak

Skyrim Anniversary Edition ile ismi değişecek ve yeni bir görünüm kazanacak yapım, hayranlarını fazlasıyla üzecek. Zira ilk çıktığı günden bu yana sunduğu mod desteği ile hala oynanabilirliğini koruyan oyun, modcuları sıkıntıya sokacak. Tıpkı Special Edition çıkarken yaşanan sorunlar gibi, Anniversary Edition da, bir önceki sürümün modlarını çalıştırmayacak. Hal böyle olunca oyuncular beklemek durumunda kalacak.

Normal şartlarda modcular ile arası iyi olan Bethesda, sorun için herhangi bir düzeltme yapılamayacağını duyurdu. Stüdyo, hayranlarına sabırlı olmaları gerektiğini açıkladı. Bildiğiniz üzere Skyrim‘e iki farklı yoldan eklenti yüklenebiliyor. Bethesda‘nın oluşturduğu ve oyun içinde yer alan Creation Club sayesinde oyuncular, ilave indirmeler ile uğraşmadan modlara sahip olabiliyor. Ancak yeni güncelleme ile burada yer alan eklentinin bozulacağı ortaya çıktı.

SKSE sona mı erecek?

Bağımsız geliştiricilerin yaptığı ve internet ortamında SKSE (Skyrim Script Extender) olarak kendini tanıtan ve yine bağımsız modlara ulaşımı kolaylaştıran uygulama için de yolun sonu görünebilir. Zira uygulamanın geliştiricileri, yeni güncelleme ile bağımsız modların çok daha fazla olumsuz etkileneceğini gözler önüne serdi. SKSE ile de uyumlu olmayacak Anniversary Edition, oyunculara başka yollar deneteceğe benziyor.

Kullanılamaz hale gelecek eklentilerin ardından geliştiriciler, bir an önce yeni sürümün ortaya çıkmasını bekliyor. Oyuncuların da merakla takip ettiği gelişmelerin nasıl sonuçlanacağı ise bilinmiyor. Büyük ihtimalle bağımsız geliştiriciler tarafından yeni bir SKSE benzeri uygulama yapılacak.

Peki sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Skyrim Anniversary Edition için heyecanlı mısınız? Oyunu almayı planlıyor musunuz? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim