Oyun - Gamer

Snake.io benzeri en iyi oyunlar

Oyun oynama alışkanlığı değiştikçe hayatımıza giren yapımlar da farklılaşıyor. Bir dönemler oyun oynamak için tüm dikkatimizi vermemiz ve odaklanmamız gerekirken, şimdilerde arka planda bir şeyler dinlerken kafa dağıtabileceğimiz yapımları tercih ediyoruz. Bu alanda türünün en bilinen örneklerinden olan Snake.io’nun alternatiflerine beraber göz atıyoruz.

Her şeyi başlatan oyun: Agar.io

Böyle bir liste yapıp Agar.io’yu anmamak kesinlikle olmazdı. Mobil platformlarda 100 milyondan fazla kez indirilen ve toplu halde oynanan; büyüme ve diğer oyuncuları yutma konseptini dünyayla tanıştıran Agar.io, aradan geçen 6 yılın ardından halen popülaritesini koruyor.

Farklı oynanış elementleri: Worm.is

Worm.is aslında Snake.io ve Slither.io’ya fazlasıyla benziyor. Buna karşın oyunun kontrolleri, alternatiflerine göre daha rahat ve oynanışı da biraz daha akışkan denebilir. Bununla birlikte oyun haritasına yaklaşıp uzaklaşmak, aniden hızlanabilmek gibi farklı ve oynanışı çeşitlendiren yenilikler de mevcut.

Oldukça farklı bir oyun yapısı: Splix.io

Belki de listemizdeki en enteresan yapım Splix.io… Oyun diğerlerine göre çok daha hızlı bir tempoya ve minimalist bir temaya sahip.

Oyun renkli bir blokla başlaıyor ve amacınız boş alan etrafında hareket ederek çevreniz için daha fazla alan yakalamak. Ancak bunu yaparken siz dışarıdayken rakibiniz bloğunuza çarparsa oyunu kaybediyorsunuz. Birbirine çok benzeyen Snake.io alternatiflerinden sıkıldıysanız göz atabilirsiniz.

Grafikleriyle fark yaratıyor: Snowball.io

Listemizdeki bir diğer oyun olan Snowball.io, isminden de tahmin edebileceğiniz üzere minik bir kar tanesi olarak başladığımız ve rakiplerimizi bünyemize katmaya çalıştığımız bir oyun. Diğer .io oyunlarına oranla çok daha güzel grafiklere sahip olan yapım maalesef sadece Android ve iOS‘ta bulunuyor.

Bağımlılık yapan deneyim: Osmos HD

Listemize bir de tek kişilik oyun deneyimine odaklanan bir yapım ekleyelim istedik. Oynanış olarak Slither.io’ya benzeyen yapım isminin hakkını vererek oldukça güzel grafikler sunuyor.

Bir hücre olarak başladığımız oyunda bizden daha küçük hücreleri yiyerek büyümeye çalışıyoruz. Bu muhteşem gözüken oyunun belki de tek dezavantajı sadece iOS platformunda yer alması diyebiliriz. Nitekim oyun, yıllardır güncellenmediği için Google tarafından sistemden silindi.

Sizler için seçtiğimiz Snake.io benzeri oyunlar bunlardı. Peki sizlerin aklına farklı alternatifler geliyor mu? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺