Oyun - Gamer

Sony, 2021 yılında PS Plus ile ne kadarlık oyun hediye etti?

Sony, henüz Microsoft’un Game Pass hamlesine radikal bir yanıt vermiş değil. Buna karşın 2022’de tıpkı Xbox Game Pass ve PC Game Pass‘te olduğu gibi PS Plus ile belli bir abonelik modeline geçileceğine hemen hemen kesin gözüyle bakılıyor.

Her ne kadar Sony, Microsoft gibi her ay ücretsiz olarak sunduğu oyunların toplam ücretleri üzerinden bir tanıtım yapmasa da Polygon tarafından yapılan yeni araştırma, ünlü Japon şirketin PlayStation Plus abonelerine 2022 yılında ne kadarlık oyun verdiğini ortaya koydu.

PS Plus, yaklaşık 1500 dolarlık oyun verdi

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma, Microsoft’un PC Game Pass ve Xbox Game Pass abonelerine, 2021 yılında toplam ne kadarlık oyun sunduğunu ortaya çıkarmıştı. Buna göre ünlü şirketin, Halo Infinite, Psychonauts 2 ve Forza Horizon 5 gibi AAA kalitesinde yapımlar da dahil olmak üzere toplam 6.317 dolar değerinde oyun sunduğu ortaya çıkmıştı.

Bu hafta yapılan yeni bir araştırma ise Sony’nin PlayStation Plus abonelerine hediye ettiği oyunların bedelini gösteriyor. Buna göre Sony, 2021 yılında geçirdiğimiz 12 ay boyunca oyunculara toplam 1424 dolar değerinde oyun hediye etti. Toplamda 40 adet oyun sunan Sony’nin verdiği oyunların ortalama değeri ise 40 dolar olarak göze çarpıyor.

Burada Sony’nin oyunları kütüphanenize eklemenize izin verdiği için Xbox Game Pass’ten daha avantajlı bir sisteme sahip olduğu ve verdiği oyunların değeri daha az olsa da daha avatanjlı bir sistem sunduğu düşünülebilir ancak durum tam olarak öyle değil.

Nitekim PlayStation Plus abonelerine hediye edilen oyunları oynamak için mevcut bir PS Plus aboneliğinizin bulunması gerekiyor. Eğer aboneliğiniz son bulmuşsa ve yenilememişseniz, yeniden abone olana dek bu oyunlara erişiminiz kaldırılıyor.

Peki sizler Sony’nin bu yıl PlayStation Plus abonelerine verdiği oyunlarla ilgili neler düşünüyorsunuz? Sizce de Sony, Game Pass benzeri bir sisteme geçmeli mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺