Oyun - Gamer

Sony, PlayStation el konsolu üzerinde çalışıyor olabilir!

Geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya sürdüğü PlayStation 5 ile son yılların en iyi konsol çıkışlarından birini yakalayan Sony, yeni dönemde farklı bir cihazla daha karşımıza çıkabilir. Ünlü Japon şirketin tescil ettirdiği yeni bir tasarım, yeni dönemde PlayStation markası altında bir el konsolu daha görebileceğimizi gösteriyor.

Sony, mobil platforma yeniden göz kırptı

Sony, PlayStation Portable (PSP) ve PlayStation Vita sonrasında mobil platformlarla ilgili herhangi bir planının olmadığını açıklamıştı. Yakın gelecekte Japon şirketin herhangi bir mobil cihaz geliştirmeyeceği düşünülürken, firma tarafından alınan bir patent durumun değiştiğine işaret ediyor olabilir.

Her ne kadar önümüzdeki süreçte SteamDeck gibi güçlü bir el konsolu piyasaya çıkacak olsa da sadece mobile odaklanan konsolları uzunca süredir göremiyoruz. Son olarak Nintendo, Switch ile hem el konsolu hem de güçlü bir ev konsolu konseptini bir araya getirerek oldukça başarılı olmuştu.

Halen kapış kapış satılan Switch, Sony için de farklı bir alana yönelmeye sebep olmuş olabilir. Yukarıda gördüğünüz patentler, ortasında bir ekran olan, iki analoglu klasik bir PlayStation kolunu gösteriyor. Buna karşın alınan ikinci panelde, kontrolcünün bir cihazla (muhtemelen PS5) entegre olabildiğini görüyoruz.

Bu anlamda Sony tarafından geliştirilen bu cihazın klasik bir el konsolu olmadığını düşünmek mümkün. Bunun yerine çok da sağlam bir donanımı olmayan, PS5 ile entegre çalışan ve bulut teknolojisiyle evde değilken de oyun oynayabileceğiniz bir cihaz geliştiriliyor olabilir.

Bir diğer ihtimal de bu kontrolcünün, akıllı telefonların ortasına entegre edildiği basit bir PlayStation kontrolcüsü olması… Bu sayede yine bulut teknolojisiyle PlayStation oyunları akıllı telefondan oynanabilir hale gelebilir.

Sony tarafından alınan bu patentle ilgili bildiklerimiz şimdilik bundan ibaret… Cihazın USB-C çıkışı olması ve Bluetooth bağlantısına sahip olması da şu an için çok fazla bir şeye işaret etmiyor. Peki sizlerin bu patent ile ilgili görüşleriniz neler? Bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺