Oyun - Gamer

Sony, PlayStation VR 2’yi resmen duyurdu!

Geçtiğimiz günlerde Sony cephesinden gelen sızıntılar gerçek çıktı ve ünlü Japon şirket, yeni jenerasyon sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR 2 duyurusunu gerçekleştirdi. Bununla birlikte PSVR 2 için gelecek olan ilk oyunun da duyurusu gerçekleştirildi.

PlayStation VR 2 için Horizon oyunu da geliyor

Bir süredir Sony’nin PS5 üretiminde yaşadığı sıkıntıları yaşamamak için PlayStation VR 2 üretimine şimdiden başladığı ve çok yakın süreçte yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtacağı söyleniyordu. Gelen sızıntılar gerçek çıktı ve ünlü Japon şirket, CES 2022 lansmanında PSVR 2’yi resmen duyurdu. Sanal gerçeklik gözlüğüne ek olarak Horizon serisinin VR için geliştirilen yeni oyunu da duyuruldu.

Sony tarafından gerçekleştirilen duyuruya göre yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğü 4K çözünürlük desteğiyle piyasaya sürülecek ve ayrıca HDR desteğine de sahip olacak. PS5 için piyasaya sürülecek olan PSVR 2’de önceki jenerasyona göre fazlasıyla genişletilmiş bir görüş alanı ve göz takip sistemi de bulunacak. Bu yeni özellikle birlikte görüş alanınızdaki bir bölgeye bakabilmek için kafanızı hareket ettirmeniz gerekmeyecek.

Japon şirket, Sony PlayStation markasının en köklü serilerinden biri olma yolunda ilerleyen Horizon serisinin yeni oyununu da sanal gerçeklik platformuna özel olarak duyurdu. Horizon: Call of the Mountain isimli bu yapımın PSVR 2 ile aynı anda piyasaya sürülmesi beklenen ilk parti oyunlarından biri olması bekleniyor. Oyun, Guerilla Games ve Firespite ortaklığında geliştiriliyor.

Sony, sanal gerçeklik gözlüğünün ve ilk parti oyunlardan biri olan Horizon’ın çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşmadı. Peki sizler PSVR 2 ile ilgili neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

CES 2022 etkinliğinden gelen son videomuza aşağıdan erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺