Oyun - Gamer

Splinter Cell Remake, resmen duyuruldu!

Ubisoft’un oldukça uzun süredir yeni oyununu duyurması beklenen Splinter Cell serisinin ilk oyunu yeniden yapılıyor. Bir devam oyunu bekleyen hayranları ne kadar mutlu eder bilinmez ama serinin ilk oyunu, Ubisoft’un kendine ait oyun motoru Snowdrop Engine ile yapılıyor ve Ubisoft Toronto tarafından geliştiriliyor.

Splinter Cell Remake ile ilk oyuna dönüyoruz

Bildiğiniz üzere Ubisoft’un en ünlü serisinin son oyunu olan Splinter Cell: Blacklist, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ve yaklaşık 8 yıldır devam oyununa dair bir beklenti sürüyordu.

Ubisoft, -tıpkı Prince of Persia serisinde oyunu gibi- bir devam oyunu yerine, serinin ilk oyununu yeniden yapmayı tercih etti. Oyunun yeniden yapımına dair Ubisoft tarafından bir de video yayınlandı. Yayınlanan videodan da görebileceğiniz üzere henüz Splinter Cell Remake: Stepping Out of the Shadows ile ilgili bir oyun içi materyal paylaşılmış değil.

2002 yılında piyasaya sürülen ilk oyunun yapımcılarıyla yapılan röportajları ele alan ve yine ilk oyundan oynanış mekaniklerinin gösterildiği video, yeniden ele alınacak olan oyundan neler bekleyebileceğimizi gösteriyor.

Ubisoft, yaptığı açıklamada röportaj yapılan yapımcıların bir kısmıyla yeni oyunda da çalışılacağın ve oyunun; Avatar: Frontiers of Pandora ve henüz yapım aşamasındaki yeni Star Wars oyununda da kullanılan Snowdrop Engine ile geliştirildiğini açıkladı. Bu motorun, özellikle oyundaki dinamik ışıklandırma ve gölgelere dair büyük yenilikler içermesi bekleniyor.

İşte Ubisoft cephesinden oyuna dair gelen açıklama:

“Yeni bir Splinter Cell oyunu tasarlamanın bize ne ifade ettiğini görmek için acele etmeyeceğiz. Işıklar, gölgeler, animasyon teknikleri, oynanış, yapay zeka ve hatta sesler… Oyunun hayranları için tamamen yeni bir şeyler ortaya çıkarmak istiyoruz. Buna karşın 20 yıl önce oynadıkları şaheseri yeniden deneyimledikleri hissini de onlara yaşatmak istiyoruz.”

Peter Handrinos

Ubisoft tarafından henüz oyunun ne zaman piyasaya sürüleceği ve hangi platformlarda karşımıza çıkacağına dair bir bilgi paylaşılmadı. Peki sizler Splinter Cell Remake hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce oyunun yeniden yapımı başarılı olabilecek mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺