Oyun - Gamer

STALKER 2 hayranlarını üzen haber geldi!

STALKER 2, kuşkusuz senenin en çok beklenen yapımları arasında yerini almayı başardı. Beklentilerin yüksek olduğu yapım, zorlu geliştirme süreçleri ile de dikkat çekiyor. Zira oyunla alakalı gelen son haberler, hayranların biraz olsun canını sıkacağa benziyor.

Twitter üzerinden yeni bir duyuru paylaşan yapımcı stüdyo GSC Game World, oyunun ertelendiğini açıkladı. Şirket erteleme sebeplerini hayranlarına aktarmayı ihmal etmedi.

STALKER 2, yıl sonuna ertelendi

Erteleme nedeniyle üzgün olduklarını belirten GSC Game World, durumu telafi etmeye çalışacaklarını bildirdi. Özellikle son dönemlerde piyasaya çıkan oyunların bir türlü istenilen performansı sağlayamaması, stüdyoyu risk almaktan uzaklaştırmışa benziyor. Zira kendi bünyelerinden çıkan en büyük yapım için kolları sıvayan şirket, merakla beklenen STALKER 2‘yi yıl sonuna erteledi. Buna göre oyun, 8 Aralık 2022‘de oyuncuların karşısına çıkacak.

Hayranların bir kısmının hayal kırıklığına uğradığı açıklama, bazı kesimler tarafından da anlayışla karşılandı. Şirket ise yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

Gözcüler,

STALKER 2: Heart of Chernobyl‘in çıkışını 8 Aralık 2022‘ye erteleme kararı aldık. Vizyonumuzu gerçekleştirmek ve oyunun istenen durumunu elde etmek için bu yedi aylık ek geliştirme gerekiyor. STALKER 2, GSC tarihindeki en büyük projedir ve kapsamlı test ve cilalama gerektirir. Geliştirmenin, özellikle böyle bir proje söz konusu olduğunda, gerektiği sürece devam etmesi lazım.

Bu kararı almak bizim için kolay olmadı. Ancak sizlere elimizden gelenin en iyisini sunmak istiyoruz. Yakında yeni duyurular gelecek, anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.

Neredeyse 2010 yılından bu yana çalkantılı bir geliştirme sürecine dahil olan STALKER 2, artık hayranlarına 7 ay uzaklıkta. Normal şartlarda Nisan 2022‘de çıkması planlanan yapım, ertelenmenin ardından yıl sonunda oyun dünyasına merhaba diyecek. İleri tarihe atılan yapımlar kervanına katılan STALKER 2, bakalım çıkışı ile beraber oyuncuları mutlu edebilmeyi başaracak mı? Bekleyip göreceğiz.

Peki sizler STALKER 2’nin ertelenmesini nasıl karşılıyorsunuz? Görüşlerinizi, teorilerinizi ve beklentilerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺