Steam Deck Arayüzü, Masaüstü Geniş Ekran Modunda Kullanılacak

Steam’in Geniş Ekran (Big Picture) modunun çoğu kişi tarafından tercih edilmediğini söyleyebiliriz. Bir şirket sözcüsü tarafından tarafından söylendiği gibi, Geniş Ekran modunun yerini Steam Deck‘in arayüzü alacak.

Valve moderatörü austinp_valve, Steam topluluk forumlarında bu değişikliği doğruladı. Şirketin bu değişimi ne zaman yapacağı henüz bilinmiyor, ancak muhtemelen Steam Deck’in piyasaya çıkmasını beklememiz gerekecek. Yetkili tarafından gönderilen mesajda, “Evet, Geniş Ekran’ı Deck’in yeni kullanıcı arayüzüyle değiştiriyoruz. Ancak yine de paylaşacak bir tarih yok.” yazıyor.

Kullanıcıların pek sevmediği mevcut modun değişmesi, muhtemelen çoğu Steam kullanıcısı tarafından olumlu karşılanacak. 2012’de beta sürümünde piyasaya sürülen bu ekran, PC’lere büyük bir TV bağlarken denetleyici desteğine sahip konsol benzeri bir arayüz sağlamak için tasarlanmıştı. 2015 yılından sonra ise önemli bir geliştirme yapılmadı.

Bildiğiniz gibi Steam Deck, Linux tabanlı işletim sisteminin SteamOS 3.0 adlı yeni bir sürümünü çalıştırıyor. Muhtemelen hazırlanan yeni arayüz çok daha modern bir tasarıma sahip ve daha iyi kullanıcı bir deneyim sunacak. Bu nedenle Valve’ın bu kararı mantıklı görünüyor.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim