Oyun - Gamer

Steam’in indirme sayfası değişti: İşte yeni hali!

Valve, Steam için dijital oyun mağazasının indirme sayfası bölümünde birkaç değişiklik içeren güncellemesini sundu. Gelen özelliklerin çoğu bir süredir beta sürecinde yer alıyordu. Şimdi ise uygulamanın kararlı sürümüne dahil oldu. Yenilik ile birlikte indirme sayfasının tasarımı değişti.

Yenilenen indirme sayfası birtakım ince ayarlar sunuyor. Bunun yanı sıra depolama alanını yönetmek için gelişmiş bir bölüm geldi. Böylece kullanıcılar disk alanları hakkında daha fazla bilgi alıyor.

Steam, artık yükleme ilerlemesini de gösteriyor

Steam şu ana kadar pek çok indirme sayfası alanında iyileştirme aldı. Platforma yeni gelen güncellemeyle birlikte indirme ilerlemesinin yanı sıra artık yükleme de gözüküyor. Eskiden bir oyun tam olarak indirilmiş gözüktüğünde oyuna giremiyordunuz. Şimdi bunun nedenini diske depolama oranına bakarak görüyorsunuz.

Yenilenen Steam indirme sayfası bölümünde artık oyunların indirilme sırasının önceliğini sürükleyip bırakarak yeniden listelenebiliyor. Arayüz olarak ise eskiye nazaran çok daha temiz görünüyor.

Depolama yönetimi bölümü de güncellemeye dahil

Steam‘in depolama yönetimi bölümü de birtakım iyileştirmeler aldı. Depolama alanınızı görebilirken aynı zamanda oyunları sürücüler arasında taşımak kolaylaştı. Bu menüyü görmek için şöyle bir yol izleyebilirsiniz:

  • Sol üst köşeden Steam yazısına tıklayın.
  • Açılan bölmeden Ayarlar seçeneğine tıklayın.
  • Ekrana gelen açılır pencereden İndirmeler bölümüne girin.
  • Bölümde yer alan Kütüphane Klasörleri’ne tıklayın.

Bunlar ana güncellemeler olsa da birtakım ufak çaplı değişiklikler de var. Örneğin Steam artık kendisini otomatik olarak güncelliyor. Yine de en yeni güncellemeleri kontrol etmek için şunu yapabilirsiniz:

  • Sol üst köşeden Steam yazısına tıklayın.
  • Gelen güncellemeleri kontrol etmek için Steam Güncellemelerini Denetle seçeneğine tıklayın.

Sizler Steam platformuna gelen yeni indirme sayfası tasarımını nasıl buldunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp İletişim