Oyun - Gamer

TFF, FIFA eMilli Takım için seçmelere başlıyor: Nasıl başvurulur?

Son yıllarda Barcelona gibi futbol kulüplerinin de içinde bulunduğu eSpor dünyasına ülkemizden de katılımlar geliyor. EA Sports’un FIFA oyunundaki müsabakalar için oluşturulacağı açıklanan eMilli Takım için seçmelerin başlayacağı açıklandı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), yayınladığı blog yazısında eFutbolcu kavramını kullanarak FIFA eMilli Takım için seçmelere başlanacağını ilan etti.

TFF, eMilli Takım için seçmelere başlıyor

Daha önce ülkelerin milli takımlarının ve futbol kulüplerinin EA Sports’un FIFA oyunu için oyuncu seçmelerine başladığı gelişmelerini sıkça duyduk. Ülkemizde Galatasaray ve Fenerbahçe gibi takımlar da eSpor kültürünün içerisindeler. Son yıllarda CS:GO ve League of Legends gibi eSpor oyunlarında müsabakalara katılan Türk takımlarını sıkça gördük. Şimdi ise TFF, eSporculardan oluşacak milli takımı ile bizleri heyecanlandırıyor.


FIFA eSpor

Seçmelere kendine güvenen herkesin başvurabileceği açıklandı. Şu anda bir şart aranmıyor ve FIFA oyunundaki yeteneğinize bakılıyor. İki aşamalı olarak yapılması planlanan eleme maçlarında çeyrek finalden finale kadar giden bir sürecin oluşturulacağı biliniyor. Seçmelere katılan adaylar turnuva ağacındaki rakibiyle eşleşecek ve maçları kazanan aday üst kademelere kadar yükselecek. Final maçının sonunda ise eMilli Takım oyuncuları belirlenmiş olacak.

Seçmeler sonucunda iki eMilli Takım oyuncusu belirlenmiş olacak. Bu oyuncular, Türkiye’yi dünya genelindeki FIFA eSpor müsabakalarında temsil edecek.

Başvuru nasıl yapılır?

Başvurular son derece yetenek odaklı. Herhangi bir form doldurmadan Battlefly adındaki çevrimiçi müsabaka sitesinden rakibinizle bir maç yapıyorsunuz. İlk aşamada aday ağacındaki müsabakalara katılmanız ana etken. Başvuru yapabilmek için buradaki bağlantıdan turnuvanın gerçekleşeceği siteye kayıt olup müsabakaya da kaydını yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺