Oyun - Gamer

The Witcher, 2. sezonuyla Steam’de patlama yarattı!

The Witcher dizisinin 17 Aralık 2021 tarihinde Netflix’te yayınlanan ikinci sezonu, Steam‘deki oyuncu sayısında adeta patlama yarattı. Steam’deki anlık oyuncu sayısına bakılırsa, seriyi bitiren herkes The Witcher 3: The Wild Hunt oynamaya koyulmuş gibi görünüyor.

The Witcher 3: Wild Hunt, son 3 yılın rekorunu kırdı

The Witcher serisinin 2. Sezonunun Netflix’te yayınlanması, Geralt’ın yer aldığı serinin son oyununda adeta bir patlamaya yol açtı. The Witcher 3: Wild Hunt, günde 71 bini aşkın eşzamanlı oyuncuya ulaştı. 2019 yılında, The Witcher’ın Netflix’teki ilk sezonunun yayınlanması sonrasında, oyun Steam’de 100 bini aşkın oyuncuya ulaşmıştı. Serinin bu hafta eriştiği rakam, bu tarihten itibaren erişilmiş en yüksek eşzamanlı oyuncu sayısı oldu.

İlk olarak 2015 yılında PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülen Witcher 3: Wild Hunt, aradan geçen yıllar süresince XBox Series X|S, PS5 ve Nintendo Switch için de piyasaya sürülmüştü. Oyunun yapımcısı CD Projekt RED, 2022 yılı içerisinde yeni animasyonlar ve 4K çözünürlükte dokular içeren yeni nesil paketini yayınlayacağını da açıkladı.


Geralt of Rivia

Birçok oyuncu tarafından halen gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olarak adlandırılan The Witcher serisinin üçüncü halkası, geçtiğimiz yıl yayınlanan rakalmara göre tüm platformlarda 50 milyon satışı geride bıraktı. Aradan geçen bir yıl içerisinde dizinin popülaritesini de hesaba katarsak, bu rakamın 60 milyonu şimdiden zorladığı kesin. Oyunun bu sıralar Witcher 3: Wild Hunt – Game of the Year Edition paketiyle Steam’de 15 TL’ye satıldığını da eklemek gerek.

Peki sizler oyunun ve dizinin bu sıradışı başarısı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺