Tüm zamanların en çok hasılat yapan oyunları

Teknolojinin sürekli gelişmesi, oyun sektörünün de her sene bir adım öne gitmesini sağlıyor. Gerek yeni ve güçlü konsollar, gerekse oyun oynamak için üretilmiş bilgisayarlar sektörü güçlendiriyor.

Tüm bunların yanında beklentiyi yüksek tutan oyunlar, belirli konsollara çıkış yapan özel oyunlar ve önemli bir serinin yapı taşı olan oyunlar hasılat bakımından rakiplerinin önünde yer alıyor. Biz de sizler için tüm zamanların en çok hasılat yapan oyunları listeledik.

İşte tüm zamanların en çok hasılat yapan oyunları

Video oyunları, zamanımızın en önemli eğlence araçları arasında yer alıyor. 20. Yüzyılın başlarında filmler, radyolar ve televizyonlar sektöre hakimken, 21. Yüzyıl ile internet, bilgisayar ve video oyunları bunların yerini aldı.

3D grafikler, 4K video çözünürlükleri gibi teknolojiler, yeni oyun türleri ve daha gerçekçi ara yüzleri oluşturmaya olanak tanıyor.

Mario Kart 8 Deluxe

Nintendo tarafından geliştirilen yarış oyunu Mario Kart 8 Deluxe, serinin karakterlerinin kontrol etmenin yanı sıra, rakipleri yavaşlatmak ya da avantaj elde etmek için çeşitli öğeleri kullandığı bir mekaniğe sahip. Mario Kart 8, aynı zamanda duvarlarda veya tavanlarda anti yerçekimi sürüş imkanıyla da keyfe keyif katıyor. Oyun tüm zamanlarda 37.38 milyon satmış durumda.

Red Dead Redemption 2 

Rockstar Games tarafından geliştirilen Red Dead Redemption 2, 2018 yılında çıkışını gerçekleştirdi. Vahşi Batı temasının son dönemlerini yansıtan aksiyon macera oyunu, şimdiye kadar 36 milyonun üzerinde kopya sattı.

Mario Kart Wii

Nintendo tarafından 2008 yılında yayınlanan Mario Kart Wii’de rakipleri yavaşlacak ya da kendi karakterinizin avantajlarını artıracak özel eşyaların yanı sıra 32 farklı yarış pistine de sahip oyun 37.38 milyon kopya satma başarısını yakaladı.

Super Mario Bros.

Listedeki bir başka Mario oyunu olan Super Mario Bros.’da oyuncular, Prenses Toadstool’u Bowser’dan (Kral Koopa) kurtarmak için Mantar Krallığı’nı gezerken Mario’yu veya kardeşi Luigi’yi kontrol edebiliyor. Çeşitli zorluk ve eğlence ögesi içieren oynu bugüne kadar 40 milyonun üzerinde satış gerçekleştirdi.

Pokémon Red/Blue/Green/Yellow

1996 yılında Game Freak tarafından geliştirilen ve Game Boy için özel olarak üretilen Pokemon oyununda, kullanıcılar karakterlerini tepeden bir bakış açısıyla kontrol ederek savaşlarda başarılı olmayı ve sekiz spor salonu liderini yenerek Indigo Ligi’nin galibi olmaya çalışıyordu. Bunun yanında oyundaki 151 Pokemon’u alarak Pokedex’i tamamlamanın da amaçlandığı yapım 45 milyon kopya satmış durumda.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Listedeki en yeni oyunlardan PUBG, Güney Koreli video oyun şirketi Bluehole’un bir yan kuruluşu olan PUBG Corporation tarafından geliştirildi. Yüz kadar oyuncunun paraşütle bir adaya atladığı ve rakiplerini öldürmek için çeşitli teçhizatları kuşandığı battle royale oyunu şimdiden 70 milyon satış adedine ulaştı.

Wii Sports

2006 yılında hayatımıza giriş yapan Wii Sports, Wii Remote’un hareket algılama yeteneklerini sergilemeyi amaçlayan beş spor çeşidini içeriyordu. Beyzbol, tenis, boks, golf ve boks sporlarını barındıran oyun, bu sporlarda yapılan gerçek hayattaki hareketleri bire bir uyarlamıştı. Ayrıca antrenman ve fitness modları da içeren yapım 82.90 milyon kopya sattı.

Grand Theft Auto V

Popüler Grand Theft Auto serisinin son halkası olan GTA V, 2013’teki çıkışı ile birlikte büyük ses getirdi. Los Santos şehrinde Franklin, Trevor ve Michael karakterlerin hikayesini oynadığımız yapım, hala yapılan modlarla ve online oynanış imkanıyla popülerliğini koruyor. GTA V şimdiye kadar 140 milyon satış başarısı yakaladı.

Minecraft 

Mojang tarafından geliştirilen sandbox video oyunu, sonsuz bir araziye sahip bloklu bir 3B dünyayı karşımıza getiriyor. Ham maddeler, zannat aletleri ve keşfedilebilir ögeler barıdıran oyunda çeşitli modlarla diğer kullanıcıları ortak mücadeleye sokuyor. Oyun şimdiye kadar 200 milyon sattı.

Tetris

1984 yılın Rus yazılım mühendisi Alexey Pajtinov tarafından tasarlanan efsane oyun Tetris, oyun alanına inen farklı şekilli parçaları hareket ettirerek çizgileri tamamlama mantığını dayanıyor. Hala önemli derecede hayran kitlesine ve e-spor turnuvalarına sahne olan oyun listedeki en yakın rakibinden 300 milyon daha fazla satış gerçekleştirerek 500 milyon ile zirvenin sahibi oldu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim