Oyun - Gamer

Twitch çalışanlarının aldığı maaşlar ortaya çıktı!

Her ne kadar bir süredir ülkemizde ve dünya genelinde yaşadığı skandallarla anılsa da Twitch, halen dünyanın en büyük yayıncılık platformlarından biri olarak gösteriliyor. Rakipleri YouTube Gaming Live ve Facebook Gaming günden güne büyüse de Twitch sektördeki liderliğini halen sürdürüyor. İşte Twitch’in çalışanlarına ödediği maaş…

Twitch, çalışanlarına dolgun maaş vadediyor

Dünyanın en popüler canlı görüntü akışı platformu Twitch, 2011 yılında Justin.Tv‘nin de kurucuları olan Justin Kan ve Emmett Shaer tarafından kuruldu. O dönemler şirketin bir yan kuruluşu olarak oyun odaklı olarak hizmet veren platform, aradan geçen 10 yılda birçok farklı alanda yayın yapılan ve yaklaşık 10 milyona yakın aktif yayıncısı olan bir mecra halini aldı.

ABD Çalışma Bakanlığı Yabancı İşgücü Belgelendirme Ofisi tarafınsan sağlanan resmi bilgilere göre Twitch, ABD’deki çalışanlarına yıllık 60 bin dolar ile 185 bin dolar arasında maaşlar ödüyor. Bu rakamlara göre ünlü yayın platformu, çalışanlarına aylık 5 bin dolar ile 15 bin dolar arasında bir ücret vadediyor.

2019 ve 2021 yılları arası arasında alınan resmi rakamlar, çalışanların mevkilerine göre değişiklik gösteriyor. Bunun dışında şirket ABD için çalışma vizesi alabilecek, yurdışından gelen kişilere de iş imkanı sunduğunu belirtiyor.

Peki sizler Twitch hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Twitch’in çalışanlarına verdiği maaş ABD şartlarına göre yeterli mi? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

SDN Yorumları 0 Yorum

Yorum Yap İptal

Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Δ

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

İlginizi Çekebilecek Konular

Leave a Comment

Mesaj Gönder >
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba, bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺