Oyun - Gamer

Ubisoft, oyunlarına NFT getirmeye hazırlanıyor!

Ubisoft, dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden ve yayıncılarından biri. Bugüne kadar sayısız oyun yayınlayan firma, zaman ilerledikçe oyun dünyasındaki yeni akımlara da ayak uydurdu. 1986’da kurulan Ubisoft’u bugünlere getirebilen de, şirketin yeniye ayak uydurabilmesi oldu. Son zamanlarda sıkça duyduğunuzu düşündüğümüz NFT’ler, artık Ubisoft’un oyunlarında da yer tutmaya başlayacak.

Ubisoft, NFT şirketi ile ortaklık kurdu

Kripto para piyasasının son zamanlarda dikkat çeken altcoini Aleph.im ile Ubisoft arasında ortaklık kurulduğu açıklandı. Aleph.im merkeziyetsiz tokenler oluşturmaya izin vermesiyle biliniyor ve görünüşe göre Ubisoft ile kurulan ortaklığın gerekçesi de bu. Oyun sektöründe henüz fazla örneği olmasa da oyunculara NFT satıldığını ve bunların yatırım olarak görüldüğüne şahit olduk. Ubisoft’un oyunlarında yakın gelecekte Aleph.im ile oluşturulan NFT’ler yer edinebilir.

Ubisoft’un her yıl milyonlarla telaffuz edilen oyuncu sayılarına ulaştığını düşünürsek bu adım, oyun dünyasının NFT’lerle tanışması için bir kilit nokta olabilir. Daha önce indie ve orta ölçekli şirketlerin blockchain teknolojisini oyun dünyasında değerlendirmek için adımlar attığını görmüştük. Ancak bu adımların yalnızca ayak sesini duyabilmiş, oynadığımız oyunlardaki etkisi henüz görememiştik. NFT tek başına bile yeni bir akım olsa da Ubisoft’un şimdiden oyunları için bu teknolojiyi kullanacak olması heyecan verici.

Ubisoft Quartz olarak adlandırılan bu ortaklığın ilk aşamasında Ghost Recon Breakpoint oyunundaki eşyaların NFT haline getirileceği bilgisi paylaşıldı. Oyun envanterinizde görüntülediğiniz silahın bir NFT olarak da sizde bulunacak olması, oyunculara merkeziyetsiz bir varlığı elinde bulundurma şansı verecek. Bunun bir örneği yayınlandı ve oyun envanterinizdekinden ne kadar farklı olduğu gözler önüne seriliyor:

Öncelikle Ghost Recon’un NFT’lerle nasıl uyumlu hale geldiğini ve ardından diğer Ubisoft oyunlarının da bu teknolojiden nasıl faydalandığını göreceğiz. Belki de birkaç yıl sonra tüm çevrimiçi oyunlardaki eşyalar NFT olarak da oyunculara sunulur.

İlginizi Çekebilecek Konular

Bir Cevap Yazın

Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺