Ücretsiz Google Meet için yolun sonu! Bundan sonra ne olacak?

Covid-19 salgını tüm dünyadaki öğrencileri ve çalışanları evde kalmak zorunda bırakmıştı. Bu süreçte işini kısmen de olsa uzaktan yapabilenler için yeni bir rutin doğdu. Dünyada aniden bir zorunlu ihtiyaç halini alan konferans uygulamalarından çeşitli jestleri 2020 yılı boyunca gördük. Pandemide artık sonlara gelinmesi dolayısıyla ücretsiz Google Meet için de sonlara geliniyor.

Ücretsiz Google Meet için son gün 30 Haziran

Pandemi koşullarından önce Meet, Google Workspace planını satın almayanlar için 60 dakikadan fazla görüşme imkanı sunmuyordu. Google 60 dakika sınırını geçici olarak kaldırdığını duyurmadan önce toplantıların 55. dakikasında toplantıyı oluşturana bildirim gönderiliyordu.

Google, pandeminin başlarında bu sınırlamayı geçici olarak kaldırdığını duyurduğunda evden çalışanlar derin bir nefes aldı. Hem bir jest, hem de pazarlama olan bu adım neticede herkese fayda sağlamaktaydı. 30 Haziran’dan sonra ücretsiz Google Meet avantajı sona erecek ve Google Workspace sahibi olmayanlar eski rutinlerine dönecek.

Google Workspace nedir? 60 dakika sınırı nasıl aşılır?

Öncelikle ay sonuna kadar 60 dakikadan uzun toplantı yapma hakkınızın olduğunu hatırlatalım. Bundan sonrasında Google Meet’i sınırsızca kullanmak istiyorsanız Google Workspace’e geçmelisiniz. Bu servis sadece Meet için değil, iş için kullanılan tüm Google servislerinde premium erişim sağlıyor.

Google Workspace ücretli bir servistir ve dört plana sahiptir. Eğer böyle bir servise ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki paketlere göz atabilirsiniz.


Google Meet planları

Sonuç itibariyle 30 Haziran’dan sonra Google Meet’i 100 katılımcı ile sınırsız kullanmanın fiyatı aylık 29 TL olacak. Katılımcılar da Workspace satın almak zorunda değil. Yalnızca toplantıyı başlatanın satın almış olması yetiyor.

Kullanabileceğiniz Google Meet alternatifleri

Son bir yılda ücretsiz alternatiflerin sayısı epey arttı. İlerleyen günlerde diğer servisler de Google’ın aldığına benzer kararlar alacaktır. Yine de diğer ücretsiz platformları aşağıdaki içerikten görebilirsiniz.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim