Ukrayna’daki kripto çiftliğinde ele geçirilen binlerce PS4 başka bir amaç için kullanılmış

Geçen hafta Ukrayna‘daki bir kripto çiftliğine Ukrayna Güvenlik Servisi tarafından yapılan baskında 3.800 adet PS4, raflarda dizili halde ele geçirilmişti. İlk başta birçok kişinin aklına madencilerin PS4’te kripto para kazdığını düşündü ki bu durum çok doğaldı. Çünkü çevrede çok az bilgisayar vardı ve insanlar bu yüzden madencilerin PS4 ile kripto para kazanmanın bir yolunu bulduklarını iddia etti. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre madenciler 3.800 adet PS4 ile kripto para kazmıyorlardı.

3.800 adet PS4’ün olduğu mekan FIFA Ultimate Team bot çiftliğiydi

Ukrayna’daki Delo gazetesi, çiftliğin temel olarak kripto para madenciliği yaptığı iddialarına şüpheyle yaklaşarak bir araştırma yaptı. Tüm kanıtlar Delo’nun Ukrayna Güvenlik Servisi‘nden elde ettiği fotoğraflarda yer alıyor. Soldaki raflarda yer alan PS4’lerin disk kısımlarında FIFA disklerini görebiliyorsunuz. Aşağıdaki fotoğrafta, karaborsada oyun içi para yüklü hesapları satma amacıyla kurulmuş Ultimate Team bot çiftliği yer alıyor. Delo, Ukrayna Güvenlik Servisi‘nin soruşturma gizliliğini korumak için daha fazla bilgi vermedi. Ancak tahminlere göre, PC’lerde yer alan özel bot yazılımları sayesinde PS4’lerdeki hesaplar kontrol edilip yükseltiliyordu.

Ultimate Team‘de yüksek değerli futbolcu kartları yer alıyor ve oyuncular bazen iyi bir kart çıkarabilmek için ciddi miktarlarda paralar harcıyorlar. Bu değerli futbolcuları çıkarma şansınız da oldukça düşük. Bu durumda para harcamak istemezseniz oyunu uzun süre oynamanız gerekli. Kara borsalardan FUT Jetonu almak isterseniz de devreye bu tarz çiftlikler giriyor. EA Sports‘un üçüncü taraf FUT jetonu satıcılarına karşı uzun süredir sürdürdüğü bir savaş var. Şirket, üçüncü taraflardan FUT jetonu almamalarını ve satmamalarını istiyor.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim