Oyun - Gamer

Uncharted ve The Last of Us yapımcısından yeni oyun açıklaması!

Sony’nin konsola özgü yapımlarında bir süredir en önemli firması olan Naughty Dog’un başkanı ve The Last of Us ile Uncharted serilerinin yaratıcısı olarak bilinen Neil Druckmann, yeni projeleriyle ilgili sessizliğini bozdu. Sony’nin CES 2022 lansmanında, Uncharted filminin yeni fragmanının gösterilmesinin ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren Druckmann, hayranları heyecanlandıran haberler verdi.

The Last of Us, devam oyunuyla gelebilir!

Konsol savaşları, son olarak Nintendo Switch‘in oldukça başarılı çıkışı ve Xbox’ın Game Pass ile adeta patlama yaratmasıyla hiç olmadığı kadar kızışmış durumda.

Xbox Series X|S gibi bir abonelik sistemine ve Nintendo Switch gibi portatif bir konsola sahip olmayan Sony cephesi, önümüzdeki süreçte de konsola özgü oyunlara tutunmaya devam edecek gibi görünüyor. Sony ve PlayStation denince akla ilk gelen ve Crash Bandicoot, Jak and Daxter, Uncharted, The Last of Us gibi yapımlarla bilinen Naughty Dog‘un başkanı Neil Druckmann, firmanın yeni dönemdeki projeleriyle ilgili konuştu.

CES 2022 kapsamında gerçekleştirilen Sony konferansında konuşan Neil Druckmann, Naughty Dog’un an itibarıyla birden fazla oyun projesi üzerinde çalıştığını ve an itibarıyla üzerinde çalıştıklarını ve bu oyunları hayranlara duyurmak için sabırsızlandıklarını duyurdu.

Burada Druckmann’ın çoğul ekiyle konuşması ve birden fazla oyun üzerinde çalışıldığını belirtmesi oldukça ilginç. Nitekim firmanın, geçtiğimiz Ekim ayında belirttiği üzere The Last of Us 2’nin çok oyunculu modu üzerinde uzun süredir çalıştığı biliniyordu. Bu anlamda henüz yeni bir TLOU oyunu için erken olduğu düşünülürse, firmanın yeni projesinin ya yeni bir Uncharted oyunu, ya da daha önce adını hiç duymadığımız yeni bir IP olduğu düşünülüyor.

Peki sizler Neil Druckmann’ın açıklamaları hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce firmanın yeni oyunu ne olacak? Görüşlerinizi ve tahminlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺