Warzone’da on binlerce oyuncu yasaklandı

Call of Duty: Warzone denilince akla ilk gelen şeylerden birisi artık hile oldu. Oyun ücretsiz ve rekabetçi bir yapıda olduğu için yeteneksiz ya da sabırsız oyuncular hileye başvuruyor. Bu oyuncular genellikle her türlü açıktan faydalanıyor. Geliştirici Raven Software attığı bir Tweet ile kaç tane oyuncuyu yasakladıklarını duyurdu.

50.000 Warzone oyuncusu yasaklandı

Call of Duty Warzone geliştiricisi Raven Software dün öğleden sonra, Warzone’u vuran iki yasak dalgası boyunca geçen hafta 50.000′den fazla oyuncunun yasaklandığını duyurdu. 16 Temmuz‘da atılan Tweet’te Raven Software, yasaklanan 50.000 oyuncunun çoğunun mükerrer suçlular olduğunu açıkladı. Raven, bu yasak dalgalarının esas olarak tekrarlayan hilecilere odaklandığını ve bu yasak dalgasının tekrarlayan hilecilerden çok daha fazlasını hedeflediğini belirtti.

Raven Software ilk kez on binlerce oyuncuyu yasaklamıyor. Şirket Şubat ayında, Warzone’da bir gün içerisinde 60.000‘den fazla hesabı yasakladı. Yasaklanan hesapların arasında sadece hileciler bulunmuyordu. Irkçı ve toxic oyuncular da yasaklananlar arasındaydı, 350.000 oyuncu bu nedenlerden dolayı yasaklandı. Ayrıca şirket son bir yılda 500.000‘den fazla oyuncuyu Warzone’dan yasakladı. Raven Software hızlı hareket ederek birçok hileciyi Warzone’dan uzak tutmaya çalışsa da bu pek yeterli olmuyor. O yüzde anti hile konusunda da güncellemelere ağırlık verecek.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim