WhatsApp’ta Artık Grup Görüşmelerine Sonradan Katılınabilecek

WhatsApp, kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Özellikle COVID-19 pandemisinde kullanıcıların birbirleriyle iletişimi kolaylaştırmak amacıyla birçok yeni özelliği platforma dahil eden anlık mesajlaşma uygulaması, şimdi de grup görüşmeleri için uzunca bir süredir talep edilen bir özelliği kullanıma sundu.

Bildiğiniz gibi WhatsApp, grup görüşmelerine kullanıcıların sonradan katılmasına izin vermiyordu. Ya da kullanıcıların sohbete dahil olması için bir görüşme daveti alması gerekiyordu. Görüşmeye katılan kullanıcılar da görüşme bitmeden çıkamıyordu.

Ancak anlık mesajlaşma uygulamasına eklenen son özellikle beraber WhatsApp artık grup görüşmelerine sonradan katılabilmemize olanak sağlayacak. Katılama açık aramalara olarak tanımlanan bu özellik sayesinde kullanıcılara “Aramalar” sekmesinde katılabilecekleri grup görüşmeleri gösterilecek. Böylece kullanıcılar katılmak istedikleri görüşmelerin üzerine tıklayarak oda sahibinin onayını aldıktan sonra istediği zaman görüşmeye dahil olabilecekler.

Bugünden itibaren kademeli olarak yayınlanmaya başlanan bu özellik şimdilik belli başlı kullanıcılar tarafından erişilebiliyor. Ancak söz konusu özelliğin en kısa süre içerisinde tüm kullanıcıların erişimine açılması beklenmekte.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim