Windows

Windows 11 ne zaman çıkacak ya da neden çıkmayacak? Windows 11 hakkında farklı senaryolar

Microsoft’un windows 10’un çıkmasıyla birlikte yakaladığı yükselen ivmeyi, windows 11 işletim sistemiyle devam ettireceği haberleri geçtiğimiz aylarda bilişim takipçilerinin odağındaydı. Ancak alınan son bilgilere göre windows eleven hiçbir zaman çıkmayacak, hatta windows’un 11 sürümü dahil olmak üzere yeni bir sürümle kullanıcılarına seslenmeyecek yönünde senaryolar da gündemde. Peki, windows eleven ne zaman çıkacak ya da neden çıkmayacak? windows 11 hakkında farklı senaryolar hakkındaki bilgileri derledik.
windows’un çıkış tarihi olan 2015 yılında konuyla ilgili açıklama yapan Jerry Nixon’un piyasaya sürecekleri yeni bir  windows sürümü olmayacağı açıklamasını daha önce okumuştuk. Bu durum pek çadequate otorite tarafından da şaşırtıcı bir haber olarak gündeme damgasını vurmuştu. Bu kararın arkasında yatan ana nedenin kaynağı neydi? Microsoft gibi dünya çapında ün kazanmış bir firmadan yeni bir sürüm çıkarma kararından ne alıkoydu?

Windows 11 Ne Zaman Çıkacak Ya Da Neden Çıkmayacak?

Bilindiği gibi daha önce windows’a yönelik yaptığı yeni düzenlemelerle kullanıcılarından pek çoğunu olumsuz eleştiri olan Microsoft bu konuda daha temkinli davranacaklarını bildirmişti. Bu düzenlemelerin başında yer alan başlat butonunun kaldırılması sonrasında bir geri advertım hamlesi gelmişti. Yeni işletim sistemine geçiş yapmama nedeni arasında firmanın alacağı bu tip eleştirilerden ve oköklü bir değişiklik yapmadan atılmış advertımların basitliğinden endişe ediliyor. Tabii ki firmanın geri advertım hamlesi de bu durumun en önemli etkenlerinden bir tanesi.

Aynı zamanda windows 10’un çıkmamasının bir diğer önemli noktası da windows 10’un yakaladığı popüler duruş. Hem güvenilir olması hem de  windows 8’e göre çok daha pratik bir tasarımının bulunması ile bu duruşun devamlılığını korumak istedikleri yönünde geri bildirimler mevcut.

Windows 11 Hakkında Farklı Senaryolar

Popüler bilişim dergilerinde ve teknoloji haberlerinde yayınlanan senaryolara göre windows 10’un farklı tiplerde sunulmuş versiyonlarını görebilmemiz mümkün olacak. windows 10X, bu versiyonlardan bir tanesi. windows 10’un yenilenmiş ve geliştirilmiş hali olarak sunulacak olan bu işletim sitemi, temelinde çift ekran özelliğine sahip cihazlar için düşünülmekte. Bu durumun nedeni birden fazla ekran kullanan kullanıcıların ihtiyaçlarına doğrudan yanıt verebilmektedir. Bu nedenle windows 11 yerine firmanın windows 10’un geliştirilmiş versiyonlarına yöneleceği konuşulmakta.

Windows 10’da yapılacak geliştirmeler yalnızca çift ekranlı kullanıcılar özelinde de değil. Ancak şu an için kulislerde konuşulan iddialar bu yönde. Firmadan yapılacak yeni bir açıklamaya kadar windows 11’in çıkmaması durumu netliğini koruyor. Konuyla alakalı gelişmeler yakından takip ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺