Windows 11’den Windows 10’a Dönmek İsteyenler için 10 Günlük Süre Tanınacak

Windows 11 işletim sistemi ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Hatırlayacağınız üzere daha önceden Windows 10 kullanıcılarının Windows 11’e ücretsiz olarak geçebileceği açıklanmıştı. Ancak, Microsoft bu yükseltmeden memnun kalmayan kullanıcılar için de ayrı bir seçenek sunacak.

Bu doğrultuda Windows 11’den Windows 10’a dönmek isteyen kullanıcılar için kolaylık sağlayacak olan yazılım devi, Windows 11 için yayınlamış olduğu S.S.S belgesinde kullanıcıların kişisel verilerin korunması ile 10 gün içerisinde Windows 10’a herhangi bir veri kaybı yaşamadan dönebileceklerini ifade ediyor. Bunun için de Microsoft, kullanıcıların “Güncellenmeler ve Güvenlik” ayarlarında yer alan “Sistem Geri Yükleme” bölümünden bir önceki sürüme geri dönebileceklerini dile getiriyor.

Bu süre bitse bile kullanıcıların Windows 10’a dönebileceklerini söyleyen Microsoft, kullanıcıların verilerini yedeklemesi konusunda uyarıyor. Verilerin yedeklenmesinden ardında da Windows 10’a geri dönmek isteyen kullanıcıların ISO dosyası yardımıyla temiz kurulum yapması gerekiyor.

Hatırlayacağınız üzere, Microsoft Windows 10 desteğinin 2025 yılında sona ereceğini açıklamıştı. Windows 10’un yaşam döngüsü sayfasını güncelleyen yazılım devi, 14 Ekim 2025 tarihinde Windows 10’a sağladıkları desteğin sona ereceğini duyurmuştu. Şirketin açıklamasına göre desteği sonra erecek olan Windows 10 sürümleri de Home, Pro, Enterprise ve Educations şeklinde sıralanıyor.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim