Windows 365 Bulut PC Duyuruldu

Microsoft, Inspire konferansında sırasında yeni Windows 365 bulut teklifinin bir parçası olan Bulut PC hizmetini resmen duyurdu. Şirket, Bulut PC’nin tam, kişiselleştirilmiş bir Windows deneyimi sağlamak için hem bulutun gücünü hem de cihazın yeteneklerini kullanan bir hibrit kişisel bilgi işlem kategorisi olduğunu ifade ediyor.

Microsoft, Windows 365 Bulut PC’nin bulut sayesinde herhangi bir cihazdan istenen uygulamaları, ayarları, araçları ve verileri sağlayan bir anında önyükleme deneyimi sunduğunu söylüyor. Bu, kullanıcıların fiziksel donanım taşımak zorunda kalmadan masaüstlerine uzak konumlardan erişebilecekleri ve Microsoft’un her yerde yaygınlaştığını söylediği hibrit çalışma biçimine daha fazla yardımcı olacağı anlamına gelmekte. Bahsedilen diğer faydalar arasında, işletmelerin fiziksel donanım satın almak zorunda kalmadan mevsimsellik veya yoğun dönemlere dayalı olarak kolayca ölçeklenebilmeleri, sanal olarak devreye almanın güvenlik avantajları ve daha fazlası yer alıyor.

Hizmet, Azure Sanal Masaüstü (AVD) üzerine kurulu ancak kullanıcı başına aylık fiyatlandırma sunuyor. Şirket, hizmetinin sanallaştırma deneyimini basitleştirdiğinin de altını çiziyor. Ek olarak, işletmelere ihtiyaçlarına göre ölçeklendirme ve Microsoft 365 uygulama paketi, Dynamics 365, Power Platform ve buluttan daha fazlası gibi diğer Microsoft tekliflerinden yararlanma esnekliği de sağlanıyor. Kuruluşlar, yapılandırma gereksinimine göre Windows 365 Business veya Windows 365 Enterprise olmak üzere iki sürüm arasında seçim yapma seçeneğine sahip olacak. Hizmet, işletmelerin kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için performansı hızlı bir şekilde ayarlamasına olanak tanıyacak.

Ayrıca Windows 365, Microsoft Endpoint Manager gibi yönetim araçlarıyla entegre olacak ve tıpkı fiziksel cihazlar gibi doğrudan panodan yönetilebilecek. Bu arada bulut PC’ler, fiziksel cihazlarla birlikte listelenecek ve gerçek zamanlı izleme için analitik ve tanılama seçeneklerini içerecek. Güvenlik açısından Windows 365, çok faktörlü kimlik doğrulamayı (MFA) ve Azure Active Directory (AAD) oturum açmayı desteklerken gerektiğinde kullanıcı rollerine dayalı olarak koşullu erişim ilkeleri ve izin delegasyonuna izin verecek. Bulut PC’ler ayrıca her yerde şifrelenecek.

Windows 365 Bulut PC, 2 Ağustos tarihinden itibaren kuruluşların kullanımına sunulacak ve uygun olduğunda Windows 10 ve Windows 11‘i bulut üzerinden sunacak.

Bunu Arkadaşlarınızla Paylaşın !...

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapp İletişim