Teknik Servis

Windows Format Atarken Hata kodu : 0x800701B1

Windows, gereken dosyaları yükleyemiyor. Yükleme için gereken tüm dosyaların kullanılabilir olduğundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın. Hata kodu : 0x800701B1

Merhabalar, bugün de kullanıcılara cinnet kıyılarında yalın ayak yürümesine sebebiyet veren, bilgisayarı kaldırıp camdan fırlatmanıza sebep olacak bir hatayla daha karşınızdayım. Bu hata oldukça zor gibi görünen aslında işin işinden çıkması bir hayli kolay olan bir hatadır. Şimdi size bunun nasıl yapılacağı konusunda biraz bilgi vereceğim.

“Öncelikle bu sorun muhtemelen bilgisayarınızda kullandığınız 2 adet harddisk veya 2 adet ramlerden kaynakanıyor olabilir.”

Kendinizi hiç sıkıntıya sokmadan size tavsiyem öncelikle bilgisayarınızda bulunan 2 adet harddiskten birini çıkarmak ve yine bilgisayarınızda bulunan tüm ramleri söküp sadece bir ram bırakmak olacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra “yani bilgisayarınızda sadece 1 adet harddisk ve 1 adet ram bıraktıktan sonra” bilgisayarınıza normal format işlemlerini uygulamaya başlayabilirsiniz. Siz de göreceksiniz ki artık format işleminiz sıkıntısız olarak yapılacaktır. 

 

Tekrar başka bir sorunda görüşmek üzere 🙂

Bir Yorum

  1. Çok ama çok teşekkür ederim 1 haftadır uğraşıp saçma sapan yöntemler girdabına yakalanıp cinnet kıyılarında yalın ayak başı kabak dolaştığım esnada bu yazı bana ilaç oldu tekrardan çok teşekkürler ??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Mesaj Gönder
Yardıma mı ihtiyacın var ?
Merhaba,
Web siteye veya logo tasarımına mı ihtiyacınız var ?
Bizimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ve anında cevap alabilirsiniz ☺